9. Sparta II Wrocław 13 23 - 49 13
10. Grom Kryniczno-Ligota Piękna 13 20 - 51 11
11. PKS Augustyn Wrocław 13 25 - 65 10
12. Błyskawica Szewce 13 18 - 43 10

W swoim trzecim meczu sparingowym w letnim okresie przygotowawczym, INDATA Software Sparta Wrocław wygrała na Sztabowej 3:2 (0:1) z zespołem Barycz Sułów.

Wreszcie w meczu sparingowym udało się zwyciężyć piłkarzom pierwszego zespołu INDATA Software Sparty Wrocław. Po porażce 0:3 u siebie z Piastem Nadolice oraz przegranej 1:2 na wyjeździe z Foto-Higieną Błyskawica II Gać, zawodnicy Sparty na Sztabowej pokonali 3:2 Barycz Sułów. Po pierwszej połowie spotkania Spartanie przegrywali 0:1, rywale mieli zdecydowanie wyższe posiadanie piłki, gospodarze głównie bronili się na własnej połowie, jednak mimo tego udało im się stworzyć parę groźnych sytuacji strzeleckich. Mateusz Łącz trafił w słupek, natomiast Marcin Dubiel dwa razy był bliski strzelenia gola. Co nie udało się w pierwszej połowie spotkania, udało się zrealizować w drugiej części meczu. Sygnał do ataku dał Mykhailo Nyshpora, który zdobył wyrównującą bramkę, po zagraniu od Pawła Długosza. Niestety dziesięć minut później, goście ponownie zdobyli bramkę i po "wrzutce zwanej strzałem" wyszli na prowadzenie 2:1. Na szczęście nie zraziło to Sparty, która w końcowej części pojedynku zdobyła dwie bramki i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw po prostopadłym podaniu od Nyshpory, w polu karnym zimną krew zachował Dubiel, który mimo asysty obrońców umieścił piłkę w siatce Baryczy. Na pięć minut przed końcem meczu, z lewej strony piłkę w pole karne dośrodkował Jakub Wojtasik, a futbolówkę do bramki na długim słupku skierował Marek Skatuła. Mimo wysokiej temperatury powietrza zawodnicy, którzy pojawili się na murawie w drugiej części spotkania, z pewnością zdali egzamin i zdołali doprowadzić do zwycięstwa w tym spotkaniu. Już w środę o godzinie 16:00 Spartę czeka wyjazdowy mecz z Płomieniem Wisznia Mała w ramach rundy wstępnej Okręgowego Pucharu Polski, natomiast za tydzień w niedzielę o godzinie 14:00 rozegrają oni wyjazdowy sparing z Polonią Jaksonów i będzie to już ostatnia potyczka przed startem rundy jesiennej w Grupie III wrocławskiej "A" klasy.

Mecz Towarzyski nr 3
12. sierpnia 2018, 13:00 - Wrocław, ul. Sztabowa

INDATA Software Sparta Wrocław - Barycz Sułów 3:2 (0:1)

Marcin Dubiel (Mykhailo Nyshpora)
3:2, 85 min - Marek Skatuła (Jakub Wojtasik)

INDATA Software Sparta Wrocław: Piotr Rybarczyk - Dariusz Łęgowik, Szymon Jędrzejewski, Marcin Brożyna, Massimo Bettin - Piotr Delegacz - Robert Bednarz, Mykhailo Nyshpora, Paweł Długosz, Marcin Dubiel - Mateusz Łącz.

Wystąpili także: Damian Bareła, Viacheslav Prymachenko, Bartłomiej Tarnowski, Marek Skatuła, Jakub Wojtasik.

Trener: Andrzej Gomołysek.

Pozostali zawodnicy: Amadeusz Siwik, Damian Musiałek, kadra meczowa Sparty II Wrocław.
Sędzia: Tomasz Pondel (KS Wrocław).
Widzów: 15.

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2022/23 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występują trzy nasze zespoły, a liczba zawodników uczestniczących w zmaganiach wynosiła ponad 80 osób!

INDATA Software Sparta Wrocław na nowy sezon 2023/24 prowadzi nabór do dwóch drużyn seniorskich, które występować będą w rozgrywkach ligowych wrocławskiej "B" klasy.

Mowa tutaj o pierwszym zespole INDATA Software Sparta Wrocław, który dwukrotnie już w przeszłości występował w rozgrywkach "A" klasy, a w obecnym sezonie będzie walczył o mistrzostwo "B" klasy i powrót do wyższej ligi oraz o ambitnym drugim zespole Sparta II Wrocław, który siódmy sezon z rzędu rywalizować będzie na szczeblu wrocławskiej "B" klasy.

Zawodnik chętny do gry w naszym klubie, po wcześniejszej weryfikacji swojej osoby, zostanie zaproszony na kilka treningów drużyny. Wypełnij formularz i DOŁĄCZ DO NAS!