Main Menu

Ostatni mecz "B" klasy V

INDATA Software Sparta Wrocław
10 : 0
Rzemieślnik Oława

Ostatni mecz "B" klasy IX

Malinka Malin
3 : 6
Sparta II Wrocław

Tabela ligowa "B" klasy V

P Klub M Br Pkt
1. INDATA Software Sparta Wrocław 11 77 - 14 27
2. Burza Chwalibożyce 11 53 - 21 27
3. Czarni Sobocisko 11 42 - 20 26
4. Jankowianka Wierzbno 11 37 - 27 23
5. Błękitni Siedlce 11 43 - 21 22
6. Zorza Zabardowice 11 23 - 23 15
Link do pełnej tabeli

Tabela ligowa "B" klasy IX

P Klub M Br Pkt
7. Orzeł II Pawłowice 13 57 - 41 20
8. Silesia Szymanów 13 33 - 46 18
9. Sparta II Wrocław 13 23 - 49 13
10. Grom Kryniczno-Ligota Piękna 13 20 - 51 11
11. PKS Augustyn Wrocław 13 25 - 65 10
12. Błyskawica Szewce 13 18 - 43 10
Link do pełnej tabeli
Występujący w Grupie IX wrocławskiej „B” klasy – zespół Sparty II Wrocław, poszukuje osoby na stanowisko trenera.

Sparta II Wrocław do ligowej rywalizacji przystąpiła od sezonu 2013/14. Zespół przez pierwsze cztery sezony swojego istnienia występował na poziomie "C" klasy. Najwyższe miejsce, które drużyna zajęła w tej klasie rozgrywkowej to piąta lokata uzyskana w sezonie 2015/16. Od sezonu 2017/18, dzięki reorganizacji rozgrywek przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, druga drużyna Sparty rywalizuje już na poziomie „B” klasy. W pierwszym historycznym sezonie startów, druga drużyna zajęła wysokie szóste miejsce w "B" klasie. Kiepska jesień i bardzo dobra wiosna spowodowały, że drużyna w sezonie 2018/19 zakończyła rozgrywki w "B" klasie na dziesiątym miejscu. Sezon 2019/20, będący trzecim z rzędu dla drugiego zespołu na poziomie "B" klasy, zakończył się szóstym miejscem w ligowej tabeli. W kolejnym sezonie zespołowi udało się zdobyć rekordową w historii liczbę punktów w "B" klasie - 44, kończąc sezon na siódmym miejscu i zanotowując rok bez porażki na wyjeździe. Ostatni sezon 2021/22 był niestety najsłabszym w wykonaniu Sparty II Wrocław na poziomie "B" klasy. Drużyna uzbierała na koniec sezonu szesnaście punktów, kończąc rywalizację na trzynastej lokacie w stawce Grupy IX wrocławskiej "B" klasy.

Sezon 2022/23, będący szóstym sezonem startów Sparty II Wrocław na poziomie "B" klasy, drugi zespół rozpoczął pod wodzą trenera Dominika Grobela, który prowadził tę drużynę od marca bieżącego roku. Przejął on zespół tuż przed startem rundy wiosennej sezonu 2021/22 z rąk trenera Grzegorza Gronowskiego. Trener Dominik Grobel prowadził zespół podczas rundy wiosennej poprzedniego sezonu oraz przez całą jesienną kampanię aktualnych rozgrywek. Wraz z ostatnim meczem rundy jesiennej jego współpraca jako trenera ze Spartą dobiegła końca, dlatego też aktualnie poszukiwana jest nowa osoba do objęcia od początku zimowych przygotowań do rundy wiosennej, funkcji trenera drugiego zespołu Sparty Wrocław. Rundę jesienną drugi zespół Sparty, z dorobkiem zaledwie trzech punktów zdobytych w dwunastu kolejkach ligowych, zakończył na trzynastym miejscu w tabeli Grupy IX "B" klasy. Przed nowym trenerem będzie zatem możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i warsztatu trenerskiego w zespole, dla którego celem będzie poprawa jakości gry oraz odbudowanie swojej wcześniej pozycji w lidze. Start zimowego okresu przygotowawczego dla obu naszych drużyn zaplanowany został na wtorek 17. stycznia 2023 roku.


Od trenera drugiego zespołu wymagamy:

 • posiadania aktualnej licencji trenerskiej (minimum UEFA D),
 • posiadania wiedzy w zakresie trenowania drużyny piłkarskiej,
 • prowadzenia dwóch treningów w tygodniu (godziny wieczorne), 
 • prowadzenia zespołu w meczach wrocławskiej „B” klasy (w niedzielę),
 • zaangażowania w życie drugiego zespołu i klubu,
 • rzetelnego podchodzenia do wykonywanych obowiązków.

Ze strony klubu oferujemy:

 • umożliwienie zdobycia niezbędnego doświadczenia w pracy trenerskiej,
 • możliwość pracy w dobrze zorganizowanym klubie,
 • pracę z liczną grupą ambitnych zawodników,
 • otrzymanie sprzętu i odzieży trenerskiej Nike,
 • wynagrodzenie za prowadzenie drużyny (za rundę).

Osoby zainteresowane funkcją trenera prosimy o przesyłanie swoich zgłoszeń na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., na FanPage na Facebooku lub telefonicznie pod numerem: 507-150-705 (Leszek Ruszkowski) oraz 531-271-714 (Łukasz Zajm).

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2022/23 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występują trzy nasze zespoły, a liczba zawodników uczestniczących w zmaganiach wynosiła ponad 80 osób!

Czytaj więcej

Nabór do klubu

INDATA Software Sparta Wrocław na nowy sezon 2023/24 prowadzi nabór do dwóch drużyn seniorskich, które występować będą w rozgrywkach ligowych wrocławskiej "B" klasy.

Mowa tutaj o pierwszym zespole INDATA Software Sparta Wrocław, który dwukrotnie już w przeszłości występował w rozgrywkach "A" klasy, a w obecnym sezonie będzie walczył o mistrzostwo "B" klasy i powrót do wyższej ligi oraz o ambitnym drugim zespole Sparta II Wrocław, który siódmy sezon z rzędu rywalizować będzie na szczeblu wrocławskiej "B" klasy.

Zawodnik chętny do gry w naszym klubie, po wcześniejszej weryfikacji swojej osoby, zostanie zaproszony na kilka treningów drużyny. Wypełnij formularz i DOŁĄCZ DO NAS!

Formularz zgłoszeniowy

Sukcesy

2
1. miejsce "B" klasa
1
1. miejsce "C" klasa
1
2. miejsce "B" klasa
2
3. miejsce "B" klasa
1
1/16 Okręgowy PP
4
1/32 Okręgowy PP
4
Finały MP Playarena
1
3. miejsce Finały OMW

Partnerzy