Main Menu

Następny mecz "B" klasy V

Następny mecz "B" klasy IX

Ostatni mecz "B" klasy V

Burza Chwalibożyce
3 : 4
INDATA Software Sparta Wrocław

Ostatni mecz "B" klasy IX

Sparta II Wrocław
2 : 1
Tomtex II Widawa Wrocław

Tabela ligowa "B" klasy V

P Klub M Br Pkt
1. Czarni Sobocisko 21 70 - 28 53
2. INDATA Software Sparta Wrocław 21 107 - 30 52
3. Burza Chwalibożyce 21 89 - 34 45
4. Błękitni Siedlce 21 69 - 41 38
5. Jankowianka Wierzbno 21 61 - 55 36
6. Zorza Zabardowice 21 55 - 38 35
Link do pełnej tabeli

Tabela ligowa "B" klasy IX

P Klub M Br Pkt
6. Orzeł II Pawłowice 24 90 - 74 39
7. MKS Sołtysowice Wrocław 24 72 - 67 34
8. Sparta II Wrocław 24 49 - 81 29
9. Silesia Szymanów 24 60 - 73 28
10. Błyskawica Szewce 24 41 - 79 22
Link do pełnej tabeli
Znamy już nazwisko nowego trenera, który od dnia 20. lipca 2023 roku objął stanowiska szkoleniowca pierwszego zespołu Sparty Wrocław.

Nowym trenerem pierwszego zespołu Sparty Wrocław został Łukasz Rutkowski. Ten 44 letni szkoleniowiec w 2013 roku zdobył swoje pierwsze szkoleniowe szlify, uzyskując w Polskim Związku Piłki Nożnej licencję trenerską UEFA B. W sezonie 2014/15 podjął się pierwszej pracy trenerskiej obejmując "C" klasowy zespół PKS Augustyn Wrocław, dla którego był to debiutancki sezon w historii klubu. Po zakończeniu rocznej pracy w PKS Augustyn, Łukasz udał się na staż do Akademii KGHM Zagłębie Lubin, gdzie w marcu 2016 roku znalazł zatrudnienie jako asystent trenera przy drużynach młodzieżowych. Z biegiem czasu aż do lipca 2018 roku samodzielnie prowadził drużyny U12, U14 i U15 Zagłębia Lubin. W lipcu 2018 roku został asystentem trenera w drużynie U17 w Akademii Zagłębia. Sprawował tę funkcję do lipca 2019 roku.

Łukasz Rutkowski jednocześnie poszerzał swoją wiedzę z psychologii sportu, zdobywając dyplom z tego kierunku na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, a także w międzyczasie zdobywając kwalifikację z FA Youth Moduł 1 i Psychologia Piłki Nożnej Moduł 1 w Londynie. W trakcie swojej pracy w Akademii KGHM Zagłębia Lubin w okresie lipiec 2016 - grudzień 2019 pełnił rolę trenera przygotowania mentalnego dla całej Akademii. Od lutego 2020 roku jest wykładowcą Psychologii Sportu z ramienia Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej oraz prowadzi warsztaty dla klubów i trenerów na konferencjach oraz na uniwersytecie SWPS. Z tego zakresu współpracuje również indywidualnie z zawodnikami, poczynając od juniorów, a na Ekstraklasie kończąc. Cały czas w zakresie psychologii sportu współpracuje także z klubem piłki ręcznej MSPR Siódemka Legnica.

W pierwszym półroczu 2021, trener Łukasz Rutkowski był szkoleniowcem drugiego zespołu Sparty Wrocław. Drużyna osiągnęła wtedy swój najlepszy wynik w historii, kończąc rozgrywki na siódmej lokacie w "B" klasie, zdobywając aż 44 punkty. Zespół ten w całym sezonie, w tym pod wodzą trenera Rutkowskiego na wiosnę, nie przegrał ani jednego meczu na wyjeździe, notując w delegacjach rezultat siedmiu zwycięstw i sześciu remisów. W kolejnym sezonie 2021/22 trener objął zespół rezerw IV-ligowego wówczas WKS Wierzbice, który prowadził przez cały sezon. W międzyczasie ukończył on także kurs trenerski w Śląskim Związku Piłki Nożnej, aktualnie legitymując się licencją trenerską UEFA A. W ostatnim sezonie nowy szkoleniowiec Sparty przeniósł się do Wielkopolski, gdzie pełnił rolę koordynatora oraz trenera grup młodzieżowych w Akademii Piłkarskiej Piotra Reissa.

W trakcie swojej pracy trener będzie chciał kłaść nacisk na rozumienie gry, zasady oraz środowisko gry głównie poprzez gry zadaniowe na treningach. Wierzy, że każdy z zawodników ma potencjał, a zadaniem trenera jest pokazanie im tego i pomoc w przełamywaniu swoich barier i osiąganiu wyznaczonych celów. Trener swoje stanowisko w Sparcie II Wrocław objął z dniem 20. lipca 2023 roku i poprowadzi pierwszy trening zespołu we wtorek 25. lipca 2023 roku, a więc w dniu startu letniego okresu przygotowawczego do nowego sezonu. Na początku okresu przygotowawczego zespół będzie do dyspozycji trenera podczas treningów na boisku przy ulicy Sztabowej, natomiast od początku sierpnia drużyna zacznie nabierać szlifów także podczas spotkań sparingowych. Pierwszy mecz rundy jesiennej Grupy V wrocławskiej "B" klasy odbędzie się w dniu 03.09.2023 roku.

Nowemu trenerowi życzymy powodzenia i owocnej pracy z pierwszym zespołem Sparty Wrocław!

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2022/23 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występują trzy nasze zespoły, a liczba zawodników uczestniczących w zmaganiach wynosiła ponad 80 osób!

Czytaj więcej

Nabór do klubu

INDATA Software Sparta Wrocław na nowy sezon 2023/24 prowadzi nabór do dwóch drużyn seniorskich, które występować będą w rozgrywkach ligowych wrocławskiej "B" klasy.

Mowa tutaj o pierwszym zespole INDATA Software Sparta Wrocław, który dwukrotnie już w przeszłości występował w rozgrywkach "A" klasy, a w obecnym sezonie będzie walczył o mistrzostwo "B" klasy i powrót do wyższej ligi oraz o ambitnym drugim zespole Sparta II Wrocław, który siódmy sezon z rzędu rywalizować będzie na szczeblu wrocławskiej "B" klasy.

Zawodnik chętny do gry w naszym klubie, po wcześniejszej weryfikacji swojej osoby, zostanie zaproszony na kilka treningów drużyny. Wypełnij formularz i DOŁĄCZ DO NAS!

Formularz zgłoszeniowy

Sukcesy

2
1. miejsce "B" klasa
1
1. miejsce "C" klasa
1
2. miejsce "B" klasa
2
3. miejsce "B" klasa
1
1/16 Okręgowy PP
4
1/32 Okręgowy PP
4
Finały MP Playarena
1
3. miejsce Finały OMW

Partnerzy