Main Menu

Następny mecz "B" klasy VII

Następny mecz "B" klasy VIII

Ostatni mecz "B" klasy VII

INDATA Software Sparta Wrocław
7 : 2
Błękitni Pustków Wilczkowski

Ostatni mecz "B" klasy VIII

LKS Sadków
2 : 4
Sparta II Wrocław

Tabela ligowa "B" klasy VII

P Klub M Br Pkt
1. INDATA Software Sparta Wrocław 13 56 - 15 36
2. GAP Ślęza Borów 13 59 - 15 36
3. Błękitni Pustków Wilczkowski 13 52 - 27 25
4. LZS Stary Śleszów 13 36 - 20 25
5. WKS II Wierzbice 13 55 - 14 23
6. Starter Orzeł Biały Kościół 13 32 - 22 21
Link do pełnej tabeli

Tabela ligowa "B" klasy VIII

P Klub M Br Pkt
4. KS Piotrowice 12 33 - 9 26
5. Sporting Wrocław 12 30 - 19 24
6. Sparta II Wrocław 12 27 - 22 20
7. KP Wichrów 12 27 - 49 13
8. LKS Sadków 12 24 - 34 13
9. PKS Augustyn Wrocław 12 22 - 32 13
Link do pełnej tabeli
31-letni trener Paweł Rzeźnik objął funkcję szkoleniowca pierwszego zespołu INDATA Software Sparty Wrocław na sezon rozgrywkowy 2019/20.

Paweł Rzeźnik swoją karierę piłkarską jako zawodnik rozpoczął w wieku ośmiu lat, kiedy to zaczął on uczęszczać na pierwsze profesjonalne treningi w klubie WKS Prosna Wieruszów. Grając w lidze okręgowej juniorów, cztery razy z drużyną wygrywając ligę, jednak bez awansu, ponieważ klubu nie było stać na wejście do wyższej ligi. W wieku 15 lat przeniósł się do UKS SMS Łódź, gdzie występował przez następne dwa lata, odnosząc sukcesy w krajowej lidze juniorów. Przygodę z piłką seniorską nowy trener Sparty rozpoczął już w wieku 17 lat. Z klubem KS Gal-Gaz Galewice zwyciężył Klasę Okręgową i awansował do czwartej ligi. Tam grał przez następne trzy lata. Po tym okresie zmienił on klub na KKS Polonię Kępno, w której spędził jeden sezon. Następnie Paweł powrócił do klubu, w którym się wychował, czyli do WKS Prosna Wieruszów, gdzie przez kilka lat był zawodnikiem, z nielicznymi krótkimi epizodami w innych klubach.

Pracę trenerską rozpoczął w klubie LKS Olszowa w 2016 roku. W klubie tym prowadził dwie grupy juniorskie w kategorii wiekowej orlika oraz młodzika. Jego sukcesy z tymi drużynami to wygranie ligi z młodzikiem i zajęcie drugiego miejsca z orlikiem. Po roku pracy powrócił on ponownie do klubu WKS Prosna Wieruszów na stanowisko trenera pierwszego zespołu, który występował wtedy w rozgrywkach sieradzkiej "A" klasy. Obejmował on drużynę, która była w rozsypce. Po spadku z okręgówki wielu zawodników odeszło, z klubu wycofał się sponsor i z bardzo małą kadrą po pierwszej rundzie znajdowali się oni na ostatnim miejscu w tabeli, z 14 punktami na koncie. Jednak zespołowi udało się utrzymać w "A" klasie, przegrywając na wiosnę tylko jeden mecz. Przez kolejne dwa lata Paweł prowadził ten klub. Utrzymywał on spokojnie drużynę na poziomie "A" klasy, plasując się z zespołem w górnej połówce tabeli. Dodatkowo przez półtora roku prowadził on juniorów B2 tego klubu, wygrywając ligę i odnotowując historyczny jak na taki mały klub, awans juniorów do ligi wojewódzkiej. Od końca sezonu 2017/18 zakończył on prowadzenie zespołu WKS Prosna Wieruszów ze względu na zmianę pracy i miejsca zamieszkania. W rundzie wiosennej ostatniego sezonu, po przyjeździe do Wrocławia, Paweł wystąpił w kilku spotkaniach "B" klasowego PKS Augustyn Wrocław.

Witamy Pawła jako trenera pierwszego zespołu Sparty Wrocław i życzymy mu powodzenia w nowej pracy! Celem postawionym przed trenerem jest zdobycie mistrzostwa "B" klasy i awans z drużyną do wyższej ligi, w której występowaliśmy przez ostatnie dwa sezony. Przed nowym trenerem bardzo krótki, ale za to intensywny okres przygotowawczy, zaledwie kilka meczów sparingowych do rozegrania, mecz w rundzie wstępnej Pucharu Polski, czas na ogłoszenie kadry pierwszego zespołu na nowy sezon i start ligi, który nastąpi już 25. sierpnia 2019 roku. Pierwszy zespół Sparty znajdować się będzie w Grupie VII wrocławskiej "B" klasy. Nowy trener Sparty posiada licencję trenerską UEFA B.

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2018/19 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występuje pięć naszych zespołów, a liczba zawodników uczestniczących w obecnym przekroczyła 100 osób!

Czytaj więcej

Sparta Wrocław Juniors

W czerwcu 2017 roku, po awansie do "A" klasy, zdecydowaliśmy się na utworzenie grupy młodzieżowej. W najbliższych dwóch latach nasza grupa funkcjonować będzie w kategorii wiekowej 2010, 2011 i 2012.

Drużyna pod wodzą doświadczonego i wykwalifikowanego trenera Łukasza Zająca od sezonu 2017/18 roku bierze udział w turniejach strefowych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Wszystko to odbywa się przy współudziale rodziców dzieci. Grupa najmłodszych zawodników regularnie trenuje na obiektach Szkoły Podstawowej nr 113 na wrocławskim osiedlu Nowy Dwór. W cieplejszych miesiącach treningi odbywają się na świeżym powietrzu - na Orliku, w zimie natomiast - na sali gimnastycznej.

W szkółce piłkarskiej naszego klubu kształtować będziemy nie tylko umiejętności piłkarskie młodych adeptów futbolu, ale także ich charaktery. Nabór do drużyny młodzieżowej jest cały czas otwarty!

Czytaj więcej

Sukcesy

1
1. miejsce "B" klasa
1
1. miejsce "C" klasa
1
2. miejsce "B" klasa
2
3. miejsce "B" klasa
2
1/16 Okręgowy PP
3
Finały MP Playarena
1
3. miejsce Finały OMW

Sponsorzy

Partnerzy