Main Menu

Następny mecz "A" klasy

Następny mecz "B" klasy

Ostatni mecz "A" klasy

INDATA Software Sparta Wrocław
2 : 0
Burza Bystrzyca

Ostatni mecz "B" klasy

Jankowianka Wierzbno
1 : 1
Sparta II Wrocław

Tabela ligowa "A" klasy

P Klub M Br Pkt
8. Lotnik Twardogóra 10 26 - 20 17
9. Czarni Chrząstawa 11 19 - 28 13
10. INDATA Software Sparta Wrocław 11 17 - 26 12
11. Dąb Dobroszyce 9 10 - 18 11
12. KS Semafor Brochów 11 17 - 28 8
13. Czarni II Dolomit Jelcz-Laskowice 10 16 - 26 7
Link do pełnej tabeli

Tabela ligowa "B" klasy

P Klub M Br Pkt
4. Skra Wojnowice 11 67 - 19 24
5. Orzeł Święta Katarzyna 11 34 - 15 22
6. Sparta II Wrocław 11 36 - 18 22
7. Wratislavia II Wrocław 11 33 - 19 19
8. LZS Ścinawa Polska 11 25 - 33 18
9. Szaluna Zębice 11 31 - 37 16
Link do pełnej tabeli
31-letni trener Paweł Rzeźnik objął funkcję szkoleniowca pierwszego zespołu INDATA Software Sparty Wrocław na sezon rozgrywkowy 2019/20.

Paweł Rzeźnik swoją karierę piłkarską jako zawodnik rozpoczął w wieku ośmiu lat, kiedy to zaczął on uczęszczać na pierwsze profesjonalne treningi w klubie WKS Prosna Wieruszów. Grając w lidze okręgowej juniorów, cztery razy z drużyną wygrywając ligę, jednak bez awansu, ponieważ klubu nie było stać na wejście do wyższej ligi. W wieku 15 lat przeniósł się do UKS SMS Łódź, gdzie występował przez następne dwa lata, odnosząc sukcesy w krajowej lidze juniorów. Przygodę z piłką seniorską nowy trener Sparty rozpoczął już w wieku 17 lat. Z klubem KS Gal-Gaz Galewice zwyciężył Klasę Okręgową i awansował do czwartej ligi. Tam grał przez następne trzy lata. Po tym okresie zmienił on klub na KKS Polonię Kępno, w której spędził jeden sezon. Następnie Paweł powrócił do klubu, w którym się wychował, czyli do WKS Prosna Wieruszów, gdzie przez kilka lat był zawodnikiem, z nielicznymi krótkimi epizodami w innych klubach.

Pracę trenerską rozpoczął w klubie LKS Olszowa w 2016 roku. W klubie tym prowadził dwie grupy juniorskie w kategorii wiekowej orlika oraz młodzika. Jego sukcesy z tymi drużynami to wygranie ligi z młodzikiem i zajęcie drugiego miejsca z orlikiem. Po roku pracy powrócił on ponownie do klubu WKS Prosna Wieruszów na stanowisko trenera pierwszego zespołu, który występował wtedy w rozgrywkach sieradzkiej "A" klasy. Obejmował on drużynę, która była w rozsypce. Po spadku z okręgówki wielu zawodników odeszło, z klubu wycofał się sponsor i z bardzo małą kadrą po pierwszej rundzie znajdowali się oni na ostatnim miejscu w tabeli, z 14 punktami na koncie. Jednak zespołowi udało się utrzymać w "A" klasie, przegrywając na wiosnę tylko jeden mecz. Przez kolejne dwa lata Paweł prowadził ten klub. Utrzymywał on spokojnie drużynę na poziomie "A" klasy, plasując się z zespołem w górnej połówce tabeli. Dodatkowo przez półtora roku prowadził on juniorów B2 tego klubu, wygrywając ligę i odnotowując historyczny jak na taki mały klub, awans juniorów do ligi wojewódzkiej. Od końca sezonu 2017/18 zakończył on prowadzenie zespołu WKS Prosna Wieruszów ze względu na zmianę pracy i miejsca zamieszkania. W rundzie wiosennej ostatniego sezonu, po przyjeździe do Wrocławia, Paweł wystąpił w kilku spotkaniach "B" klasowego PKS Augustyn Wrocław.

Witamy Pawła jako trenera pierwszego zespołu Sparty Wrocław i życzymy mu powodzenia w nowej pracy! Celem postawionym przed trenerem jest zdobycie mistrzostwa "B" klasy i awans z drużyną do wyższej ligi, w której występowaliśmy przez ostatnie dwa sezony. Przed nowym trenerem bardzo krótki, ale za to intensywny okres przygotowawczy, zaledwie kilka meczów sparingowych do rozegrania, mecz w rundzie wstępnej Pucharu Polski, czas na ogłoszenie kadry pierwszego zespołu na nowy sezon i start ligi, który nastąpi już 25. sierpnia 2019 roku. Pierwszy zespół Sparty znajdować się będzie w Grupie VII wrocławskiej "B" klasy. Nowy trener Sparty posiada licencję trenerską UEFA B.

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2019/20 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występuje pięć naszych zespołów, a liczba zawodników uczestniczących w obecnym przekroczyła 100 osób!

Czytaj więcej

Nabór do klubu

INDATA Software Sparta Wrocław przed startem nowego sezonu 2020/21 prowadzi nabór do dwóch drużyn seniorskich, które występować będą w rozgrywkach ligowych wrocławskiej "A" i "B" klasy.

Mowa tutaj o pierwszym zespole INDATA Software Sparta Wrocław, który w sezonie 2019/20 po raz drugi w swojej historii wywalczył mistrzostwo "B" klasy i po roku przerwy powrócił w szeregi wrocławskiej "A" klasy oraz o drugim zespole Sparta II Wrocław, który czwarty sezon z rzędu rywalizować będzie na szczeblu wrocławskiej "B" klasy.

Zawodnik chętny do gry w naszym klubie, po wcześniejszej weryfikacji swojej osoby, zostanie zaproszony na kilka treningów drużyny.

Formularz zgłoszeniowy

Sukcesy

2
1. miejsce "B" klasa
1
1. miejsce "C" klasa
1
2. miejsce "B" klasa
2
3. miejsce "B" klasa
1
1/16 Okręgowy PP
4
1/32 Okręgowy PP
3
Finały MP Playarena
1
3. miejsce Finały OMW

Sponsorzy

Partnerzy