Main Menu

Następny mecz "B" klasy V

Ostatni mecz "A" klasy

Piast Nadolice
5 : 2
INDATA Software Sparta Wrocław

Ostatni mecz "B" klasy

Sparta II Wrocław
1 : 4
Grunwald Wrocław

Tabela ligowa "B" klasy V

P Klub M Br Pkt
2. Czarni II Dolomit Jelcz-Laskowice 0 - 0
3. Czarni Sobocisko 0 - 0
4. INDATA Software Sparta Wrocław 0 - 0
5. Jankowianka Wierzbno 0 - 0
6. MKS Siechnice 0 - 0
Link do pełnej tabeli

Tabela ligowa "B" klasy IX

P Klub M Br Pkt
9. Różanka Wrocław 0 - 0
10. Silesia Szymanów 0 - 0
11. Sparta II Wrocław 0 - 0
12. Sporting Wrocław 0 - 0
13. Tomtex II Widawa Wrocław 0 - 0
14. Wratislavia II Wrocław 0 - 0
Link do pełnej tabeli
Znamy już nazwisko nowego trenera, który od 14 grudnia 2020 roku obejmie funkcję szkoleniowca zespołu Sparty II Wrocław.

Nowym trenerem występującego we wrocławskiej "B" klasie drugiego zespołu Sparty mianowany został Łukasz Rutkowski. Ten urodzony 17. lutego 1979 roku szkoleniowiec w 2013 roku zdobył swoje pierwsze szkoleniowe szlify, uzyskując w Polskim Związku Piłki Nożnej licencję trenerską UEFA B. W sezonie 2014/15 podjął się pierwszej pracy trenerskiej obejmując "C" klasowy zespół PKS Augustyn Wrocław, dla którego był to debiutancki sezon w historii klubu. Uzyskał on ze swoją drużyny świetny rezultat, zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach "C" klasy i awansując do barażu o "B" klasę, w którym lepsza okazała się drużyna MKS Sołtysowice Wrocław. Po zakończeniu rocznej pracy w PKS Augustyn, Łukasz udał się na staż do Akademii KGHM Zagłębie Lubin, gdzie w marcu 2016 roku znalazł zatrudnienie jako asystent trenera przy drużynach młodzieżowych. Z biegiem czasu aż do lipca 2018 roku samodzielnie prowadził drużyny U12, U14 i U15 Zagłębia Lubin. W lipcu 2018 roku został asystentem trenera w drużynie U17 w Akademii Zagłębia, pobierając cenne lekcje m. in. od holenderskiego szkoleniowca miedziowych Bena van Daela. Sprawował tę funkcję do lipca 2019 roku.

Łukasz Rutkowski jednocześnie poszerzał swoją wiedzę z psychologii sportu, zdobywając dyplom z tego kierunku na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, a także w międzyczasie zdobywając kwalifikację z FA Youth Moduł 1 i Psychologia Piłki Nożnej Moduł 1 w Londynie. W trakcie swojej pracy w Akademii KGHM Zagłębia Lubin w okresie lipiec 2016 - grudzień 2019, pełnił rolę trenera przygotowania mentalnego dla całej Akademii. Od lutego 2020 roku jest wykładowcą Psychologii Sportu z ramienia Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, a także prowadzi warsztaty dla klubów i trenerów na konferencjach oraz na uniwersytecie SWPS. Z tego zakresu współpracuje również indywidualnie z zawodnikami, poczynając od juniorów, a na Ekstraklasie kończąc. Jednocześnie jest lektorem języka angielskiego, zdobywając dyplom językowy English Proficiency na Uniwersytecie w Cambridge we wrześniu 2009 roku. Nowy szkoleniowiec Sparty II jest obecnie w trakcie kursu trenerskiego UEFA A. W trakcie swojej pracy będzie chciał kłaść nacisk na rozumienie gry, zasady oraz środowisko gry głównie poprzez gry zadaniowe. Wierzy, że każdy z zawodników ma duży potencjał a zadaniem trenera jest pokazanie im tego i pomoc w przełamywaniu swoich barier i osiąganiu wyznaczonych celów.

Wspomniany wyżej trener swoje stanowisko w Sparcie II Wrocław obejmuje z dniem 14. grudnia 2020 roku, jednak pierwszy trening z drużyną poprowadzi dopiero we wtorek 12. stycznia 2021 roku, a więc w dniu startu zimowego okresu przygotowawczego. Na początku okresu przygotowawczego zespół będzie do dyspozycji trenera podczas treningów na boisku przy ulicy Sztabowej, natomiast od początku lutego drużyna zacznie nabierać szlifów także podczas spotkań sparingowych. Pierwszy mecz rundy wiosennej "B" klasy odbędzie się w drugiej połowie marca, a więc przed nowym trenerem nieco ponad dwa miesiące czasu na poznanie drużyny i przygotowanie jej do rundy wiosennej. Po rundzie jesiennej Sparta II Wrocław, z dorobkiem dwudziestu czterech punktów w piętnastu meczach, znajduje się na siódmym miejscu w tabeli Grupy V wrocławskiej "B" klasy.

Nowemu trenerowi życzymy powodzenia i owocnej pracy z drugim zespołem Sparty Wrocław!

Dotychczasowi trenerzy Sparty II Wrocław w historii zespołu:

  • Łukasz Rutkowski (grudzień 2020 - ???)
  • Łukasz Zając (październik 2020 - listopad 2020)
  • Mateusz Pilch (marzec 2019 - wrzesień 2020)
  • Przemysław Odrzywolski (styczeń 2019 - marzec 2019)
  • Łukasz Kropski (styczeń 2018 - grudzień 2018)
  • Andrzej Gomołysek (grudzień 2016 - grudzień 2017)
  • Damian Musiałek (listopad 2014 - listopad 2016)
  • Grzegorz Hotała (październik 2014)
  • Hubert Ceglarek (lipiec 2014 - wrzesień 2014)
  • Maciej Szczepanik (lipiec 2013 - czerwiec 2014)

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2020/21 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występują trzy nasze zespoły, a liczba zawodników uczestniczących w zmaganiach wynosiła ponad 70 osób!

Czytaj więcej

Nabór do klubu

INDATA Software Sparta Wrocław przed startem nowego sezonu 2021/22 prowadzi nabór do dwóch drużyn seniorskich, które występować będą w rozgrywkach ligowych wrocławskiej "B" klasy.

Mowa tutaj o pierwszym zespole INDATA Software Sparta Wrocław, który w sezonie 2020/21 występował w rozgrywkach "A" klasy i w obecnym sezonie będzie walczył o mistrzostwo "B" klasy i powrót do wyższej ligi oraz o ambitnym drugim zespole Sparta II Wrocław, który piąty sezon z rzędu rywalizować będzie na szczeblu wrocławskiej "B" klasy.

Zawodnik chętny do gry w naszym klubie, po wcześniejszej weryfikacji swojej osoby, zostanie zaproszony na kilka treningów drużyny. Wypełnij formularz i DOŁĄCZ DO NAS!

Formularz zgłoszeniowy

Sukcesy

2
1. miejsce "B" klasa
1
1. miejsce "C" klasa
1
2. miejsce "B" klasa
2
3. miejsce "B" klasa
1
1/16 Okręgowy PP
4
1/32 Okręgowy PP
3
Finały MP Playarena
1
3. miejsce Finały OMW

Sponsorzy

Partnerzy