Main Menu


Za nami pierwsza edycja turnieju "Sparta Cup 2018"!

W sobotę 03. marca 2018 roku, Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław organizował pierwszą edycję zimowego turnieju halowego "Sparta Cup 2018", który przeznaczony był dla dzieci z roczników 2011 i 2012.

Turniej odbył się w godzinach 11:30 - 15:00 na hali sportowej "Spartan" przy ulicy Krajewskiego 2 we Wrocławiu.

W zmaganiach wzięło udział pięć drużyn: Sparta Wrocław Juniors, Bumerang Wrocław, UKS Academy Kiełczów, Ślęza Wrocław i ASP AZS-AWF Wrocław.

Sobota 03. marca z pewnością przejdzie do historii Klubu Sportowego INDATA Software Sparta Wrocław. W tym właśnie dniu po raz pierwszy zorganizowaliśmy turniej przeznaczony dla najmłodszych adeptów piłki nożnej. Organizacja zimowego turnieju była jedną z kar, jakie nałożyła na nasz klub Komisja Odwoławcza Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Zgodnie postanowiliśmy jednak nie traktować tego jako kary, tylko jako chęć sprawdzenia się i pokazania, że można zorganizować fajny turniej dla dzieci, mimo że nie mieliśmy wcześniej z tym żadnego doświadczenia. Organizacja turnieju nie była jednak łatwą sprawą i była dość czasochłonna. Największy kłopot sprawiło znalezienie w zimie wolnej dostępnej hali, która spełniałaby wymagane przez nas kryteria. Na szczęście udało skorzystać się z gościnnych progów hali sportowej "Spartan" przy ulicy Krajewskiego i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Początkowo nie byliśmy także pewni jak dużym zainteresowaniem cieszyć się będzie turniej i czy uda nam się znaleźć odpowiednią liczbę zespołów. Ostatecznie do turnieju zgłosiło się osiem ekip (pięć wymaganych i trzy, które znalazły się na liście rezerwowej), jednak panujące mrozy i epidemia grypy, sprawiły że trzy drużyny "wykruszyły" się z turnieju i dopiero na dwa dni przed zmaganiami, swoje uczestnictwo potwierdzili podopieczni trenera Adriana Drożdżowskiego z Akademickiej Szkółki Piłkarskiej AZS-AWF Wrocław.


W halowym turnieju "Sparta Cup 2018" wzięło udział pięć zespołów.

Pierwsi rodzice, razem ze swoimi pociechami, w dniu turnieju na hali stawili się już na godzinę 10:30, a więc na tą samą godzinę na którą... wyznaczona była zbiórka "dla organizatorów". Organizatorzy mieli jeszcze do przygotowania pakiety startowe, na które składały się woda, sok, owoce i słodycze, które przez trenerów wręczane były każdemu młodemu zawodnikowi, który stawił się w sobotę na hali. Jako pierwsza na hali zameldowała się drużyna 1. KS Ślęza Wrocław, pod przewodnictwem trenera Sławomira Partyki, a dzieci ochoczo ruszyły na salę, aby "rozgrzać się" i odpowiednio przygotować do turnieju. Jako drugi pojawił się zespół UKS Academy Kiełczów, a w międzyczasie mogliśmy zauważyć także coraz większą liczbę zawodników biegających w koszulkach Bumerangu Wrocław, ASP AZS-AWF Wrocław oraz Sparty Wrocław Juniors. Trenerzy poszczególnych zespołów dopełnili ostatnich formalności związanych ze zgłoszeniem swoich drużyn do turnieju i można było przejść do oficjalnego rozpoczęcia turnieju, który poprowadził trener Sparty Wrocław Juniors - Łukasz Zając.


Radość zawodnika Sparty - Adama Garczyńskiego po strzelonej bramce.

W meczu inaugurującym turniej "Sparta Cup 2018", którego każde spotkanie trwało 1 x 12 minut, młodzi Spartanie zmierzyli się z młodymi piłkarzami Bumerangu Wrocław, dowodzonymi przez trenera Mateusza Pilcha, zresztą zawodnika... seniorskiej drużyny Sparty. Emocji w tym meczu było bardzo dużo, dzieci dość szybko "załapały" bakcyla gry i turniejowej rywalizacji. Akcja co chwilę przenosiła się z jednej strony boiska na drugą. Ostatecznie mecz 1:0 wygrali Spartanie, po złotym golu strzelonym przez Adama Garczyńskiego, jednak nie wynik był w tym spotkaniu najważniejszy, tylko radość jaką sprawiało uganianie się za piłką dla tych wszystkich dzieci. Natomiast już w drugim meczu turnieju spotkały się, jak się później okazało, dwie najlepiej dysponowane ekipy tego dnia: UKS Academy Kiełczów i 1. KS Ślęza Wrocław. Wygrali Ci pierwsi 4:1 i potem odnosili oni także zwycięstwa w każdym kolejnym spotkaniu. Grę tej drużyny oglądało się z dużą przyjemnością. Wydawać by się nawet mogło, że młodzi adepci futbolu z Kiełczowa, mają już w małym palcu wyuczoną taktykę i strategię gry, a także... poszanowanie dla przeciwnika, na co uwagę swoim podopiecznym cały czas zwracał ich trener Kazimierz Kołodziej. Drużyna ta była naprawdę dobrze zorganizowana, chłopcom i dziewczynkom sprawiała ogromną frajdę gra w piłkę i boiskowa rywalizacja. Wygrali oni wszystkie swoje mecze i to zazwyczaj dość wysoko.


Największe wrażenie robiła świetna postawa zespołu UKS Academy Kiełczów!

Natomiast na pewno na miano zespołu, który w najbardziej oryginalny sposób cieszył się ze zdobytych bramek, była Ślęza Wrocław. Jej zawodnicy co raz wymyślali co raz to inne sposoby celebracji strzelonych bramek (a trochę ich strzelili), od radości drużynowej poczynając, a kończąc na popularnym "ślizgu po parkiecie". Z dobrej strony zaprezentowali się także zawodnicy pozostałych drużyn: Sparty Wrocław Juniors, Bumerangu Wrocław oraz ASP AZS-AWF Wrocław. Każda z tych ekip zaprezentowała naprawdę ogromną determinację i świetne przygotowanie kondycyjne dzieci, które wcale nie miały dość. Warto też zaznaczyć, że po każdym spotkaniu (niezależnie od końcowego rezultatu), wszyscy jego uczestnicy wzajemnie dziękowali sobie za grę. Turniejowe zmagania przebiegły bardzo szybko. Ogółem rozegranych zostało dziesięć spotkań, każda z ekip swoje umiejętności przed licznie zebraną publicznością, która ledwo mieściła się w hali, mogła zaprezentować w czterech meczach. A wszystko to pod czujnym okiem sędziego Tomasza Pondela, który świetnie odnalazł się wśród młodych zawodników. Nie przerywał on zbyt często gry, a gdy trzeba było to cierpliwie tłumaczył zawodnikom zawiłości przepisów, więc turniej był też dla nich pewnego rodzaju nauką z przepisów gry.


Młodzi zawodnicy Ślęzy Wrocław to mistrzowie cieszynek po zdobytych bramkach.

Sprawny przebieg spotkań spowodował, że oficjalne zamknięcie turnieju można było przeprowadzić szybciej niż wcześniej zakładano. Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkowy medal (także trenerzy), a pięciu zawodników (po jednej osobie z każdej drużyny), zdobyło tytuł "wyróżniającego się zawodnika turnieju" i otrzymało specjalnie przygotowane pamiątkowe dyplomy. Na sam koniec każda drużyna mogła zrobić sobie pamiątkowe zespołowe zdjęcie oraz zrobione zostało także zdjęcie grupowe, z wszystkimi uczestnikami sobotnich zmaganiach. A wszystko to dzięki naszemu niezawodnemu zawodnikowi i fotografowi: Damianowi Musiałkowi. Po zakończonej ceremonii wyczerpani zawodnicy z uśmiechami na twarzach, mogli udać się wraz ze swoimi rodzicami do domów, a trenerzy poszczególnych zespołów mogli rozpocząć już... analizę tego jak wyglądała gra ich podopiecznych w tym dniu. W tym miejscu chcielibyśmy także podziękować trenerom wszystkich drużyn za wzorową opiekę nad swoimi zawodnikami oraz rodzicom za kulturalny i żywiołowy doping oraz za pozostawienie po sobie porządku na sali. Już chyba śmiało możemy powiedzieć, że pierwsza edycja turnieju "Sparta Cup 2018" zakończyła się powodzeniem i w przyszłości na pewno odbędą się kolejne edycje Spartańskiego piłkarskiego turnieju dla najmłodszych!!!


Każdy uczestnik turnieju otrzymał medal, a najlepsi także dyplomy.

Za pomoc przy planowaniu turnieju oraz za pomoc organizacyjną na samym turnieju, chciałbym serdecznie podziękować następującym osobom: Łukasz Zając, Leszek Ruszkowski, Mateusz Pilch, Arkadiusz Rożniatowski, Patryk Klimas, Andrzej Bober, Damian Musiałek, Łukasz Kropski i Andrzej Gomołysek oraz sędziemu głównemu zawodów: Tomaszowi Pondelowi.

Wyniki turnieju "Sparta Cup 2018":
12:15 - Sparta Wrocław Juniors vs Bumerang Wrocław 1:0
12:30 - UKS Academy Kiełczów vs Ślęza Wrocław 4:1
12:45 - ASP AZS-AWF Wrocław vs Sparta Wrocław Juniors 2:3
13:00 - Bumerang Wrocław vs UKS Academy Kiełczów 1:3
13:15 - Ślęza Wrocław vs ASP AZS-AWF Wrocław 6:1
13:30 - Sparta Wrocław Juniors vs UKS Academy Kiełczów 0:6
13:45 - Bumerang Wrocław vs Ślęza Wrocław 2:3
14:00 - ASP AZS-AWF Wrocław vs UKS Academy Kiełczów 0:10
14:15 - Sparta Wrocław Juniors vs Ślęza Wrocław 2:4
14:30 - Bumerang Wrocław vs ASP AZS-AWF Wrocław 4:1

Trenerzy i wyróżnieni zawodnicy:
UKS Academy Kiełczów (trenerzy: Kazimierz Kołodziej i Piotr Szałek) - Leon Wanik (2011)
1. KS Ślęza Wrocław (trener: Sławomir Partyka) - Krzysiek Wojnarski (2012)
Sparta Wrocław Juniors (trener: Łukasz Zając) - Paweł Drechny (2011)
Bumerang Wrocław (trener: Mateusz Pilch) - Jurek Demianik (2011)
ASP AZS-AWF Wrocław (trener: Adrian Drożdżowski) - David Rzhevskyi (2011)

Galeria zdjęć z turnieju "Sparta Cup 2018"
Autorem zdjęć jest Damian Musiałek.

Sponsorzy

Partnerzy