Main Menu


NABÓR DO KLUBU NA SEZON 2020/21!!

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław w trakcie sezonu ligowego 2020/21 prowadzi nabór do dwóch drużyn seniorskich, które występują w rozgrywkach ligowych wrocławskiej "A" i "B" klasy oraz w Okręgowym Pucharze Polski.

Mowa tutaj o pierwszym zespole INDATA Software Sparta Wrocław, który w sezonie 2019/20 po raz drugi w swojej historii wywalczył mistrzostwo "B" klasy i w najbliższym sezonie występować będzie w rozgrywkach wrocławskiej "A" klasy oraz drugiej drużynie Sparta II Wrocław, która czwarty sezon z rzędu rywalizować będzie na szczeblu wrocławskiej "B" klasy. Dodatkowo obie nasze drużyny uczestniczyć będą także w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski.


Dla pierwszego zespołu Sparty sezon 2020/21 będzie dwunastym na szczeblu oficjalnych rozgrywek. Przez pierwsze dwa lata drużyna występowała w "C" klasie. W sezonie 2010/11 po zdobyciu mistrzostwa "C" klasy, zespół awansował do "B" klasy. W ciągu czterech sezonów występów na tym poziomie rozgrywek, udało nam się dwukrotnie zająć wysokie trzecie miejsce na podium (w latach 2012 i 2013). W sezonie 2014/15 zespół zdobył wicemistrzostwo Grupy V wrocławskiej "B" klasy. Sezon 2015/16 był kolejnym, w którym uczestniczyliśmy w walce o awans do "A" klasy, jednak ostatecznie zakończyliśmy go na czwartym miejscu. Sezon 2016/17 drużyna zakończyła na pierwszym miejscu w Grupie V (w całym sezonie notując tylko trzy porażki) i za sprawą zdobycia mistrzostwa "B" klasy, wywalczyła ona upragniony awans do "A" klasy! Był to największy sukces w dotychczasowej historii klubu! W pierwszym sezonie startów w "A" klasie, Sparcie udało się utrzymać w lidze, zajmując ostatecznie dziesiąte miejsce w lidze. Sezon 2018/19 okazał się jeszcze trudniejszy od poprzedniego. Sparcie nie udało się obronić miejsca w "A" klasie i zespół po dwóch latach występów na tym poziomie rozgrywkowym, spadł do niższej ligi. Na szczęście rozbrat z wyższą ligą trwał tylko jeden sezon. Pierwszy zespół Sparty w skróconym przez pandemię koronawirusa sezonie, zdobył mistrzostwo "B" klasy Grupy VII, dzięki czemu może szykować się do trzeciego w swojej historii sezonu startów we wrocławskiej "A" klasie.

Ze względu na dużą liczbę trenujących zawodników, na wiosnę 2013 roku oficjalnie powołana została do życia została druga drużyna Sparty, która przystąpiła do rozgrywek "C" klasy. Obecny sezon 2020/21 będzie jej ósmym startem w oficjalnych rozgrywkach. W debiutanckim sezonie 2013/2014 Sparta II zajęła niezłe siódme miejsce. Rok później Sparta II uplasowała się na ósmej pozycji. W rozgrywkach w sezonie 2015/16 zespół zanotował swój najlepszy wynik w historii - zajął piąte miejsce. Świetna runda wiosenna i zdobycie wicemistrzostwa wiosny, spowodowały zakończenie sezonu 2016/17 na szóstym miejscu w "C" klasie. Ze względu na reorganizację rozgrywek, w sezonie 2017/18 drużyna występowała na poziomie "B" klasy. W pierwszym sezonie startów, druga drużyna zajęła wysokie szóste miejsce w "B" klasie. Kiepska jesień i bardzo dobra wiosna spowodowały, że drużyna w ostatnim sezonie 2018/19, zakończyła rozgrywki w "B" klasie na dziesiątym miejscu w 15-drużynowej grupie, chociaż w tabeli wiosny zajęliśmy szóstą lokatę. W sezonie 2019/20, w którym ze względu na epidemię koronawirusa udało się rozegrać tylko rundę jesienną, drużyna zajęła szóste miejsce w stawce Grupy VII wrocławskiej "B" klasy. Ambicje drugiego zespołu Sparty sięgają walki o czołowe lokaty w lidze w nowym sezonie 2020/21.

Jednocześnie nasz klub występuje także w rozgrywkach wrocławskiej Ligi Playarena - największych w Polsce rozgrywkach w piłce nożnej 6-osobowej, w których posiadamy dwie drużyny w sezonie ligowym 2019/20 (występujących na poziomie 1. i 3. Ligi).Jeśli Twoją pasją jest piłka nożna, nie wyobrażasz sobie dnia bez wysiłku fizycznego i masz na tyle wielką determinację, by cały czas rozwijać swoje umiejętności - zgłoś się do nas koniecznie wypełniając formularz naborowy!

Osoba chętna do gry w naszym klubie, po wcześniejszej weryfikacji swojej osoby, zostanie zaproszona na kilka treningów drużyny. O ostatecznym pozyskaniu chętnego zawodnika do INDATA Software Sparty Wrocław i przydzieleniu go do jednej z naszych drużyn, zdecyduje po kilku odbytych treningach Sztab Szkoleniowy klubu.

Szczegółowy wykaz naszych treningów znajduje się na stronie w zakładce Klub / Treningi.

Sponsorzy

Partnerzy