9. Sparta II Wrocław 13 23 - 49 13
10. Grom Kryniczno-Ligota Piękna 13 20 - 51 11
11. PKS Augustyn Wrocław 13 25 - 65 10
12. Błyskawica Szewce 13 18 - 43 10

W meczu rundy wstępnej Okręgowego Pucharu Polski, INDATA Software Sparta Wrocław przegrała na wyjeździe w Wiszni Małej 1:2 (0:0) z zespołem Płomień Wisznia Mała.

To nie tak miało wyglądać. Zimny prysznic na początek sezonu. Zaskakująca porażka w Wiszni Małej. Piłkarze pierwszego zespołu INDATA Software Sparty Wrocław pożegnali się z rozgrywkami Okręgowego Pucharu Polski, tak szybko jak zaczęli te zmagania. Był to także debiut w tych rozgrywkach dla trenera Andrzeja Gomołyska. Spartanie na mecz z Płomieniem udali się w 16-osobowym składzie, który ze względu na okres wakacyjny / kontuzje, urazy / transfery w trakcie realizacji, wzmocniony był trzema graczami drugiego zespołu Sparty. W pierwszym składzie znalazł się jeden debiutant - pomocnik Robert Bednarz, który poprzednio bronił barw zespołu LZS Stary Śleszów. Naprzeciw nas stanął "B" klasowy Płomień Wisznia Mała, który w porównaniu do wiosny, przeszedł małą metamorfozę i dysponował wieloma nowymi zawodnikami, co nie zmieniało jednak faktu, że to Sparta uznawana była za faworyta tej konfrontacji. W pierwszej połowie spotkania goście stworzyli sobie trzy sytuacje do strzelenia bramki. Raz Paweł Bomiński, po dośrodkowaniu Dariusza Łęgowika, uderzył piłkę głową i trafiła ona w poprzeczkę bramki Płomienia, a za drugim razem minimalnie przestrzelił on domykając dośrodkowanie na długi słupek. Najlepszą okazją do zdobycia bramki miał Mateusz Łącz, który dostał prostopadłe podanie w pole karne od Pawła Długosza, jednak przegrał on pojedynek z bramkarzem gospodarzy. Płomień miał jedną świetną okazję, jednak dobrze w bramce Sparty zachował się Piotr Rybarczyk. Do przerwy zatem ostatecznie bez bramek.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się świetnie dla Sparty. Piłkę w pole karne rywali dograł Bednarz, obrońcy zdołali ją wybić, jednak dopadł do niej Łukasz Walkiewicz, podprowadził przed pole karne i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał on bramkarza gospodarzy. Bramka Walkiewicza, które w przeszłości stanowił najważniejsze ogniwo Sparty na boisku, cieszy na pewno podwójnie. Wierzymy, że wróci on do swojej dawnej dyspozycji. Przez kolejne kilkanaście minut, przy stopniowo wprowadzonych zmianach, Spartanie kontrolowali jeszcze wydarzenia na boisku. Z czasem jednak do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Najpierw zdobyli oni bramkę po ewidentnym spalonym, więc nie została ona uznana. Następnie w polu karnym piłkę ręką dotknął Marcin Brożyna i sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił zawodnik gospodarzy Rafał Pająk. Kilka minut później błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Szymon Jędrzejewski, napastnik rywali przejął futbolówkę i precyzyjnym lobem pokonał Rybarczyka, który z racji wyprowadzania przez Spartę akcji ofensywnej, stał kilka metrów przed linią bramką. Szał radości na trybunach, Płomień obejmuje prowadzenie, a do końca spotkania pozostało jeszcze tylko dziesięć minut. Spartanie próbowali jeszcze atakować, ale nie miało to przełożenia na zdobycie wyrównującej bramki. Ostatecznie sędzia zakończył spotkanie i z awansu do kolejnej rundy pucharowych rozgrywek mogli cieszyć się zawodnicy gospodarzy. Płomieniowi Wisznia Mała gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia w kolejnej rundzie! Przed Spartą w niedzielę wyjazdowy sparing z Polonią Jaksonów, w tygodniu dopinanych będzie jeszcze osiem transferów / rejestracji / uprawnień do pierwszego zespołu, a już za tydzień w sobotę pierwszy mecz ligowy nowego sezonu "A" klasy z Polonią Jaszowice!

Okręgowy Puchar Polski, runda wstępna
15. sierpnia 2018, 16:00 - Wisznia Mała

Płomień Wisznia Mała - INDATA Software Sparta Wrocław 2:1 (0:0)

0:1, 52 min -
Łukasz Walkiewicz (Robert Bednarz)
1:1, 75 min - Rafał Pająk - rzut karny
2:1, 81 min - Rafał Pająk

Płomień Wisznia Mała: Michał Białek - Grzegorz Lesiak (55 min - Konrad Chamot), Dominik Nietreba, Dominik Sączkowski, Roman Piworowicz, Grzegorz Cichoński, Damian Flisak, Mateusz Kawalec (70 min - Michał Stawiński), Wojciech Łącki, Rafał Pająk, Michał Rybak.

Trener: Andrzej Lachowicz.

INDATA Software Sparta Wrocław: Piotr Rybarczyk - Dariusz Łęgowik, Viacheslav Prymachenko, Szymon Jędrzejewski, Marcin Brożyna - Piotr Delegacz (80 min - Damian Musiałek) - Robert Bednarz (55 min - Artem Hnatiuk), Łukasz Walkiewicz (65 min - Kamil Lemiecha), Paweł Długosz, Paweł Bomiński (75 min - Daniel Kuzio) - Mateusz Łącz (55 min - Marcin Dubiel).

Trener: Andrzej Gomołysek.

Pozostali zawodnicy: Łukasz Zajm, Amadeusz Siwik, Szymon Dominik.
Żółte kartki: brak - Marcin Brożyna (89 min).
Sędziowie: Adamczyk (główny) oraz Główka i Stangret (boczni) - wszyscy KS Wrocław.
Widzów: 40.

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2022/23 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występują trzy nasze zespoły, a liczba zawodników uczestniczących w zmaganiach wynosiła ponad 80 osób!

INDATA Software Sparta Wrocław na nowy sezon 2023/24 prowadzi nabór do dwóch drużyn seniorskich, które występować będą w rozgrywkach ligowych wrocławskiej "B" klasy.

Mowa tutaj o pierwszym zespole INDATA Software Sparta Wrocław, który dwukrotnie już w przeszłości występował w rozgrywkach "A" klasy, a w obecnym sezonie będzie walczył o mistrzostwo "B" klasy i powrót do wyższej ligi oraz o ambitnym drugim zespole Sparta II Wrocław, który siódmy sezon z rzędu rywalizować będzie na szczeblu wrocławskiej "B" klasy.

Zawodnik chętny do gry w naszym klubie, po wcześniejszej weryfikacji swojej osoby, zostanie zaproszony na kilka treningów drużyny. Wypełnij formularz i DOŁĄCZ DO NAS!