W swoim czwartym meczu sparingowym w zimowym okresie przygotowawczym, drugi zespół INDATA Software Sparta Wrocław zwyciężył na boisku przy ulicy Sztabowej 5:2 (2:0) z drużyną Polonia II Jaksonów.
Mimo padającego deszczu i chłodnej aury, na boisku przy ulicy Sztabowej w meczu sparingowym, nie brakowało ani walki ani ładnych bramek. Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. W 15' po precyzyjnym uderzeniu bezpośrednio z rzutu wolnego, na listę strzelców wpisał się Krzysztof Kociniak. W następnych akcjach świetne sytuacje strzeleckie zmarnowali Andrii Bessonov oraz Norbert Długaszek. W 31' po zagraniu od Norberta Kota, Łukasz Skotnicki strzałem po długim rogu, zdobywa gola na 2:0. Do przerwy prowadzimy z Polonią II Jaksonów 2:0. W 48' w słupek trafia Kociniak. W 53' Bessonov na raty pokonuje bramkarza gości, asystę zanotowuje Skotnicki. Kilka minut później ten sam zawodnik zdobywa swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Tym razem przy golu asystuje... Bessonov. Ta dwójka naprawdę coraz lepiej rozumie się ze sobą na boisku. W 63' na listę strzelców wpisuje się Długaszek, który wykorzystuje dośrodkowanie Kacpra Szwieca i strzałem głową umieszcza piłkę w siatce. W 67' zawodnik gości otrzymuje czerwoną kartkę za faul od tyłu na szarżującym przed polem karnym Norbercie Kocie. Jego miejsce na boisku zajmuje inny gracz Polonii. Niestety w szeregach Sparty następuje lekkie rozprężenie i rywale w ciągu dwóch minut 71-72', z łatwością zdobywają dwie bramki. Ostatecznie mecz kończy się bezdyskusyjną wygraną Sparty II Wrocław 5:2, a zwycięstwo powinno być jeszcze wyższe.
Mecz Towarzyski nr 4
23. lutego 2020, 15:00 - Wrocław, ul. Sztabowa
Sparta II Wrocław - Polonia II Jaksonów 5:2 (2:0)
1:0, 15 min - Krzysztof Kociniak - rzut wolny (bez asysty)
2:0, 31 min - Łukasz Skotnicki (Norbert Kot)
3:0, 53 min - Andrii Bessonov (Łukasz Skotnicki)
4:0, 58 min - Łukasz Skotnicki (Andrii Bessonov)
5:0, 63 min - Norbert Długaszek (Kacper Szwiec)
5:1, 71 min - gol dla Polonii II Jaksonów
5:2, 72 min - gol dla Polonii II Jaksonów
Sparta II Wrocław: Dawid Motak - Mykhal Boiarnikov, Norbert Kot, Serhii Nekhaiev, Roman Tomaszewski - Łukasz Burzyński, Krzysztof Kociniak, Andrii Bessonov - Kasper Kwapisz, Łukasz Skotnicki, Norbert Długaszek.
Wystąpili także: Paweł Sujecki, Amadeusz Ławrywianiec, Dawid Kałużny, Kacper Szwiec.
Trener: Mateusz Pilch.
Pozostali zawodnicy: Leszek Ruszkowski, kadra meczowa INDATA Software Sparty Wrocław.
Widzów: 10.