9. Sparta II Wrocław 16 31 - 55 19
10. PKS Augustyn Wrocław 16 30 - 71 13
11. Błyskawica Szewce 16 25 - 51 13
12. Grom Kryniczno-Ligota Piękna 16 22 - 66 11
W meczu piątej kolejki wrocławskiej "B" klasy Grupy IX, Sparta II Wrocław przegrała u siebie na boisku na Sztabowej 0:5 (0:4) z drużyną Lwy Wrocław.

Zdecydowaną dominacją i w pełni zasłużonym zwycięstwem Lwów Wrocław, zakończył się mecz piątej serii spotkań wrocławskiej "B" klasy Grupy IX. Gracze gości już od początku meczu zaatakowali zawodników Sparty, nie zostawiając im możliwości swobodnego rozgrywania piłki. Lwy pierwszą bramkę strzeliły już w 11 minucie meczu, po ładnej i kombinacyjnej akcji pod bramką Sparty. Druga bramka dla gości padła w 33 minucie, po zamieszaniu w polu karnym po mocnym wrzucie piłki z autu pod bramkę gospodarzy. Tuż przed przerwą w 44 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Spartanie nie byli w stanie wyekspediować piłki z obrębu własnego pola karnego, co kończy się ponownym dośrodkowaniem i bramką strzeloną na 3:0.

To jeszcze nie był koniec emocji w pierwszej części spotkania. Lwy zdołały tuż przed gwizdkiem sędziego strzelić jeszcze jedną bramkę. Długa piłka zagrana z linii obrony trafiła do świetnie dysponowanego w tym dniu napastnika Lwów - Tomasza Kowalika, który uprzedził obrońcę Sparty i pewnie pokonał Filipa Bieleniewicza. W drugiej połowie pojedynku, ten sam zawodnik zdobył swoją trzecią bramkę w meczu i tym samym także ustalił końcowy rezultat spotkania, tym razem wykorzystując podanie do bramkarza od obrońcy Sparty i złe jego wybicie. Sparta w tym meczu nie stworzyła sobie zbyt wiele klarownych sytuacji pod bramką przeciwnika. Najczęściej do sytuacji strzeleckich dochodził Wojciech Zembaty, który próbował nawet strzału przewrotką i to zza linii pola karnego, natomiast największe zagrożenie pod bramką rywala starał się stworzyć Maciej Rybczyński. Zespół Sparty, który w trakcie sezonu ligowego, zmuszony jest uczyć się gry w nowym ustawieniu, był w niedzielę wyraźnie słabszy od Lwów Wrocław, którym gratulujemy okazałego i w pełni zasłużonego zwycięstwa!

5. kolejka "B" klasy, Grupa IX Wrocław
25. września 2022, 10:00 - Wrocław, ul. Sztabowa

Sparta II Wrocław - Lwy Wrocław 0:5 (0:4)

0:1, 11 min - Tymoteusz Tomaszewski (Lwy Wrocław)
0:2, 33 min - Tomasz Kowalik (Lwy Wrocław)
0:3, 44 min - Bartosz Szot (Lwy Wrocław)
0:4, 45 min - Tomasz Kowalik (Lwy Wrocław)
0:5, 70 min - Tomasz Kowalik (Lwy Wrocław)

Sparta II Wrocław: Filip Bieleniewicz (GK) - Mateusz Cybulski (75 min - Stanislav Musiienko), Amadeusz Ławrywianiec, Piotr Detka (C), Łukasz Zajm (75 min - Dawid Kałużny), Serhii Nekhaiev - Wojciech Zembaty (70 min - Maciej Orłowski), Patryk Janas, Maciej Rybczyński - Krzysztof Michalak (60 min - Krzysztof Kopacz), Kacper Szwiec (75 min - Krzysztof Stasik).

Trener: Dominik Grobel.

Lwy Wrocław:
Szymon Szmyt (GK) - Jakub Dytkowski, Jakub Krasucki (C), Mateusz Krawczak (71 min - Paweł Miłek), Hubert Grobelny (65 min - Rafał Hydzik), Szymon Klimczuk, Błażej Stachowicz, Oleh Vasylchenko, Bartosz Szot, Tymoteusz Tomaszewski, Tomasz Kowalik (83 min - Szymon Matyjasik).

Trener:
Szymon Trzciński.

Pozostali zawodnicy: Andrzej Bober, Kacper Kwocz, Marcin Brożyna, Arkadiusz Rożniatowski, Leszek Ruszkowski.

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2022/23 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występują trzy nasze zespoły, a liczba zawodników uczestniczących w zmaganiach wynosiła ponad 80 osób!

INDATA Software Sparta Wrocław na nowy sezon 2023/24 prowadzi nabór do dwóch drużyn seniorskich, które występować będą w rozgrywkach ligowych wrocławskiej "B" klasy.

Mowa tutaj o pierwszym zespole INDATA Software Sparta Wrocław, który dwukrotnie już w przeszłości występował w rozgrywkach "A" klasy, a w obecnym sezonie będzie walczył o mistrzostwo "B" klasy i powrót do wyższej ligi oraz o ambitnym drugim zespole Sparta II Wrocław, który siódmy sezon z rzędu rywalizować będzie na szczeblu wrocławskiej "B" klasy.

Zawodnik chętny do gry w naszym klubie, po wcześniejszej weryfikacji swojej osoby, zostanie zaproszony na kilka treningów drużyny. Wypełnij formularz i DOŁĄCZ DO NAS!