9. Sparta II Wrocław 13 23 - 49 13
10. Grom Kryniczno-Ligota Piękna 13 20 - 51 11
11. PKS Augustyn Wrocław 13 25 - 65 10
12. Błyskawica Szewce 13 18 - 43 10
W meczu jedenastej kolejki wrocławskiej "B" klasy Grupy V, INDATA Software Sparta Wrocław przegrała na wyjeździe 2:5 (1:3) z drużyną Błękitni Siedlce.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Grupy V "B" klasy, pierwszy zespół Sparty Wrocław udał się na niezwykle ciężki teren do lidera tabeli - Błękitni Siedlce. Gospodarze już przed meczem byli pewni pierwszego miejsca w tabeli po rundzie jesiennej, niezależnie od wyniku meczu ze Spartą. Chcieli jednak potrzymać swoją świetną passę spotkań bez porażki w tym sezonie. W 20 minucie meczu Błękitni Siedlce objęli prowadzenie 1:0, po akcji lewą stroną boiska. Sparta wyrównała dwie minuty później. Po mocnym wstrzeleniu piłki z prawej strony boiska przez obrońcę Kacpra Lisa, kapitan drużyny gospodarzy - Marek Szołdra, zdobył bramkę samobójczą. W 26 minucie po faulu na żółtą kartkę przez defensora Sparty Mykhala Boiarnikova i rozegraniu rzutu wolnego, gospodarze wyszli na prowadzenie 2:1. W 30 minucie najlepszy zawodnik gospodarzy - Kamil Dołgan, zdobył swoją dwunastą bramkę w tym sezonie i podwyższył wynik pojedynku na 3:1 dla miejscowych. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W 55 minucie niedzielnego meczu, nie pilnowany w polu karnym zawodnik gospodarzy - Wojciech Suchojad, podwyższa prowadzenie Błękitnych do wyniku 4:1. Trener Łukasz Arndt decydował się na kolejne zmiany i korekty boiskowego ustawienia. Na kolejne bramki trzeba było czekać do samej końcówki meczu. W 85 minucie bramkę po strzale bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył dla Sparty Franciszek Połomka. To jego trzecie trafienie po uderzeniu z rzutu wolnego w tym sezonie! Sparta przegrywała 2:4 i była o mały włos od zdobycia bramki kontaktowej. W 89 minucie strzał kapitana gości Mateusza Łącza, zatrzymał się jednak na słupku bramki gospodarzy. W kolejnej akcji, Błękitni przechwycili piłkę po rzucie rożnym Sparty i popędzili z szybką kontrą, którą sfinalizował Sebastian Kozina. W tym sezonie rezerwowy, a w zeszłych rozgrywkach najlepszy gracz klubu z Siedlec. Ostatecznie pojedynek zakończył się wygraną gospodarzy 5:2, którzy zakończyli rozgrywki rundy jesiennej na pierwszym miejscu z pięciopunktową przewagą nad drugą w stawce Burzą Chwalibożyce. Sparta Wrocław, z dorobkiem piętnastu oczek, spędzi przerwę zimową na siódmej lokacie.

11. kolejka "B" klasy, Grupa V Wrocław
06. listopada 2022, 11:00 - Siedlce

Błękitni Siedlce - INDATA Software Sparta Wrocław 5:2 (3:1)

1:0, 20 min - Kamil Dołgan (Błękitni Siedlce)
1:1, 22 min - Marek Szołdra - gol samobójczy (Kacper Lis)
2:1, 26 min - Marcin Mazur (Błękitni Siedlce)
3:1, 30 min - Kamil Dołgan (Błękitni Siedlce)
4:1, 55 min - Wojciech Suchojad (Błękitni Siedlce)
4:2, 85 min - Franciszek Połomka - rzut wolny (bez asysty)
5:2, 90 min - Sebastian Kozina (Błękitni Siedlce)

Błękitni Siedlce: Andrzej Duda (GK) - Bartłomiej Modliborski, Adam Filończuk, Łukasz Romaniak (80 min - Kacper Kurantowicz), Jacek Filipiak (70 min - Grzegorz Pater), Marek Szołdra (C) (60 min - Sebastian Kozina), Krzysztof Telatyński (65 min - Michał Borowski), Mateusz Nieckarz, Wojciech Suchojad (63 min - Bartosz Padula), Marcin Mazur (76 min - Arkadiusz Burkiewicz), Kamil Dołgan.

Trener:
Rafał Kozina.

INDATA Software Sparta Wrocław: Paweł Sujecki (GK) - Kacper Lis, Mykhal Boiarnikov (55 min - Arkadiusz Rożniatowski), Marcin Brożyna, Piotr Ryngwelski (60 min - Franciszek Połomka) - Piotr Dąbrowa, Piotr Delegacz (40 min - Marek Starzyk), Remigiusz Krzemiński, Adrian Iwańczak (55 min - Artur Toib), Jakub Wojtasik - Mateusz Łącz (C).

Trener:
Łukasz Arndt.

Żółte kartki: Jacek Filipiak (40 min) - Mykhal Boiarnikov (25 min).
Sędzia: Daniel Bajor (KS Wrocław).
Widzów: 20.

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2022/23 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występują trzy nasze zespoły, a liczba zawodników uczestniczących w zmaganiach wynosiła ponad 80 osób!

INDATA Software Sparta Wrocław na nowy sezon 2023/24 prowadzi nabór do dwóch drużyn seniorskich, które występować będą w rozgrywkach ligowych wrocławskiej "B" klasy.

Mowa tutaj o pierwszym zespole INDATA Software Sparta Wrocław, który dwukrotnie już w przeszłości występował w rozgrywkach "A" klasy, a w obecnym sezonie będzie walczył o mistrzostwo "B" klasy i powrót do wyższej ligi oraz o ambitnym drugim zespole Sparta II Wrocław, który siódmy sezon z rzędu rywalizować będzie na szczeblu wrocławskiej "B" klasy.

Zawodnik chętny do gry w naszym klubie, po wcześniejszej weryfikacji swojej osoby, zostanie zaproszony na kilka treningów drużyny. Wypełnij formularz i DOŁĄCZ DO NAS!