Main Menu

Następny mecz "A" klasy IV

Następny mecz "B" klasy IX

Ostatni mecz "A" klasy IV

INDATA Software Sparta Wrocław
0 : 4
KS Żórawina

Ostatni mecz "B" klasy IX

Błyskawica Szewce
5 : 2
Sparta II Wrocław

Tabela ligowa "A" klasy IV

P Klub M Br Pkt
4. Galakticos Solna 10 27 - 11 21
5. KP Kobierzyce 10 30 - 15 21
6. Ślęża Sobótka 10 26 - 17 17
7. INDATA Software Sparta Wrocław 10 16 - 23 17
8. GKS Kobierzyce 10 31 - 26 15
9. Polonia Jaszowice 10 21 - 31 12
Link do pełnej tabeli

Tabela ligowa "B" klasy IX

P Klub M Br Pkt
7. Wratislavia II Wrocław 10 24 - 21 15
8. Mundurowi Wrocław 10 37 - 43 13
9. Sparta II Wrocław 10 18 - 56 10
10. Tomtex II Widawa Wrocław 10 23 - 30 10
11. Płomień Wisznia Mała 10 25 - 38 10
12. Karłowice Wrocław 10 24 - 63 6
Link do pełnej tabeli
W meczu dwudziestej kolejki wrocławskiej "B" klasy Grupy V, INDATA Software Sparta Wrocław zwyciężyła u siebie na boisku na Niskich Łąkach 5:0 (2:0) z drużyną Polonia Godzikowice.

Ósmą wygraną w sezonie 2022/23 odnieśli w niedzielę piłkarze pierwszego zespołu Sparty Wrocław. W domowym spotkaniu, które zostało tym razem rozegrane nie na Sztabowej, a na boisku na Niskich Łąkach, pewnie 5:0 pokonali Polonię Godzikowice. Sparcie jako piątej drużynie w grupie, udało się przekroczyć granicę pięćdziesięciu strzelonych bramek w lidze (aktualnie mamy ich na koncie 53). Cieszy kolejny raz zachowane czyste konto w defensywie. W spotkaniach na własnym boisku tylko jedna drużyna w Grupie V straciła mniej goli niż Sparta. Jest to Burza Chwalibożyce, które w spotkaniach domowych straciła tylko osiem goli (Sparta straciła tych bramek czternaście).

Tym razem na listę strzelców nie wpisał się najlepszy napastnik Sparty - Mateusz Łącz (zaliczył jedną asystę). Dość niespodziewanie wyręczył go w tym środkowy pomocnik Krzysztof Moksiewicz, który z racji swojego wyjazdu, na mecz dotarł praktycznie w ostatniej chwili. Jak widać zintensyfikowana szybsza rozgrzewka pomogła temu graczowi, ponieważ rozgrywał świetne zawody i w niedzielnym meczu dwa razy umieszczał piłkę w siatce bramki Polonii Godzikowice oraz zanotował także jedną asystę. Dla Moksiewicza była to druga i trzecia bramka w sezonie oraz trzecia asysta.

Warto wspomnieć także o debiucie w Spartańskich barwach Vladyslava Korola, na którego certyfikat w ostatnich tygodniach trzeba było czekać z Ukraińskiej Federacji Piłkarskiej. Certyfikat doszedł w piątek, w tym samym dniu także zawodnik został uprawniony do gry. Na murawie pojawił się w 60 minucie meczu i w ciągu zaledwie pół godziny gry, zdołał zaliczyć dwie asysty przy bramkach kolegów. Swoje pierwsze trafienia w tym sezonie zaliczyli Kacper Lis (długo wyczekiwana bramka bocznego obrońcy) oraz Piotr Delegacz. Na listę strzelców wpisał się także Jakub Wojtasik, dla którego było to czwarte trafienie w bieżących rozgrywkach.

20. kolejka "B" klasy, Grupa V Wrocław
28. maja 2023, 16:00 - Wrocław, ul. Na Niskich Łąkach

INDATA Software Sparta Wrocław - Polonia Godzikowice 5:0 (2:0)

1:0, 31 min - Kacper Lis (Paweł Sikorski)
2:0, 39 min - Jakub Wojtasik (Krzysztof Moksiewicz)
3:0, 77 min - Krzysztof Moksiewicz (Mateusz Łącz)
4:0, 88 min - Krzysztof Moksiewicz (Vladyslav Korol)
5:0, 90 min - Piotr Delegacz (Vladyslav Korol)

INDATA Software Sparta Wrocław: Paweł Sujecki (GK) - Mykhal Boiarnikov, Paweł Sikorski (85 min - Marcin Brożyna), Szymon Jędrzejewski, Kacper Lis - Arkadiusz Rożniatowski (65 min - Piotr Delegacz), Marek Starzyk, Krzysztof Moksiewicz - Jakub Wojtasik (50 min - Piotr Ryngwelski), Mateusz Łącz (C) (80 min - Daniel Kosiński), Artur Toib (60 min - Vladyslav Korol).

Trener: Łukasz Arndt.

Polonia Godzikowice:
Tomasz Maryniak (GK) - Krzysztof Brzóska, Paweł Dobosz (75 min - Damian Dziweńka), Jakub Forenc (46 min - Oleksandr Flentiiuk), Sebastian Klimek (80 min - Grzegorz Jaremczyk), Karol Kruze (80 min - Dariusz Węgierski), Łukasz Reder (C), Kacper Saguła, Grzegorz Wodziński (46 min - Rafał Ziętała), Oleh Yakovchuk, Piotr Zborowski.

Trener: Marek Karski.

Żółte kartki: Paweł Sikorski (29 min), Jakub Wojtasik (48 min) - brak.
Sędzia: Szczepan Szafran (KS Wrocław).
Widzów: 20.

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2025/26 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występują dwa nasze zespoły, a liczba zawodników uczestniczących w zmaganiach wynosi ponad 60 osób!

Czytaj więcej

Nabór do klubu

INDATA Software Sparta Wrocław w sezonie 2025/26 prowadzi nabór do dwóch drużyn seniorskich, które występować będą w rozgrywkach ligowych wrocławskiej "A" i "B" klasy.

Mowa tutaj o pierwszym zespole INDATA Software Sparta Wrocław, który trzykrotnie już w przeszłości występował w rozgrywkach "A" klasy i który powrócił do tej klasy rozgrywkowej po zdobyciu wicemistrzostwa "B" klasy w sezonie 2023/24 oraz o ambitnym drugim zespole Sparta II Wrocław, który ósmy sezon z rzędu rywalizować będzie na szczeblu wrocławskiej "B" klasy.

Zawodnik chętny do gry w naszym klubie, po wcześniejszej weryfikacji swojej osoby, zostanie zaproszony na kilka treningów drużyny. Wypełnij formularz i DOŁĄCZ DO NAS!

Formularz zgłoszeniowy

Sukcesy

2
1. miejsce "B" klasa
1
1. miejsce "C" klasa
2
2. miejsce "B" klasa
2
3. miejsce "B" klasa
1
1/16 Okręgowy PP
4
1/32 Okręgowy PP
4
Finały MP Playarena
1
3. miejsce Finały OMW

Partnerzy