Main Menu

Następny mecz "A" klasy IV

Następny mecz "B" klasy IX

Ostatni mecz "A" klasy IV

INDATA Software Sparta Wrocław
0 : 4
KS Żórawina

Ostatni mecz "B" klasy IX

Błyskawica Szewce
5 : 2
Sparta II Wrocław

Tabela ligowa "A" klasy IV

P Klub M Br Pkt
4. Galakticos Solna 10 27 - 11 21
5. KP Kobierzyce 10 30 - 15 21
6. Ślęża Sobótka 10 26 - 17 17
7. INDATA Software Sparta Wrocław 10 16 - 23 17
8. GKS Kobierzyce 10 31 - 26 15
9. Polonia Jaszowice 10 21 - 31 12
Link do pełnej tabeli

Tabela ligowa "B" klasy IX

P Klub M Br Pkt
7. Wratislavia II Wrocław 10 24 - 21 15
8. Mundurowi Wrocław 10 37 - 43 13
9. Sparta II Wrocław 10 18 - 56 10
10. Tomtex II Widawa Wrocław 10 23 - 30 10
11. Płomień Wisznia Mała 10 25 - 38 10
12. Karłowice Wrocław 10 24 - 63 6
Link do pełnej tabeli
W meczu dziewiętnastej kolejki wrocławskiej "B" klasy Grupy V, Sparta II Wrocław zremisowała na wyjeździe 1:1 (1:0) z drużyną Rzemieślnik Oława.

W spotkaniu dziewiętnastej kolejki wrocławskiej "B" klasy, zawodnicy Sparty II Wrocław zremisowali w wyjazdowym starciu z Rzemieślnikiem Oława 1:1. Pierwsza połowa pojedynku toczyła się pod zdecydowane dyktando Sparty. Na grząskiej błotnistej murawie zawodnicy trenera Łukasza Rutkowskiego utrzymywali się dłużej przy piłce i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, jednak udało się wykorzystać tylko jedną z nich. W 13' piłkę w pole karne dośrodkował skrzydłowy Piotr Dąbrowa, tam o futbolówkę powalczyli napastnik Aleks Górniak i bramkarz rywali, ale ostatecznie trafiła ona do drugiego bocznego pomocnika - Bartłomieja Wiśniewskiego, który skutecznie zamknął akcję i wyprowadził Spartę na prowadzenie. To był jego trzeci gol w tym sezonie. Druga połowa spotkania była już bardziej wyrównana, a groźniejsze sytuacje stwarzali sobie gospodarze. W 61' zawodnik gospodarzy Michał Ilków popisał się precyzyjnym lobem z dalszej odległości. Mimo trącenia futbolówki przez dobrze dysponowanego w tym dniu bramkarza Sparty - Jacka Jurgawkę, piłka wpadła pod poprzeczkę naszej bramki. W końcowych fragmentach spotkania gospodarze mieli szansę na wygraną, ale nie wykorzystali oni rzutu karnego. Kapitan i jednocześnie... bramkarz Rzemieślnika, uderzył piłkę z jedenastego metra ponad poprzeczką bramki Sparty. Z przebiegu gry Sparta zasłużyła na zwycięstwo w tym spotkaniu, ostatecznie jednak "szczęśliwie" zremisowała 1:1. Dla drugiego zespołu Sparty był to dziesiąty z rzędu w tym sezonie wyjazdowy mecz w "B" klasie bez porażki! A także jednocześnie siódmy remis w tym sezonie.

19. kolejka "B" klasy, Grupa V Wrocław
09. maja 2021, 11:00 - Oława, ul. Bursztynowa


Rzemieślnik Oława - Sparta II Wrocław 1:1 (0:1)

0:1, 13 min - Bartłomiej Wiśniewski (Piotr Dąbrowa)
1:1, 58 min - Michał Ilków

Rzemieślnik Oława: Wojciech Niepsujewicz - Kamil Znojek, Michał Włodarczyk (46 min - Grzegorz Waliczek), Karol Marek, Marek Markowski, Michał Ilków, Piotr Dąbrowski (50 min - Jakub Nowakowski), Mikołaj Marek, Mateusz Przystawski, Bartosz Waliś (70 min - Albert Białobrocki), Piotr Poręba.

Trener:
Piotr Dąbrowski.

Sparta II Wrocław:
Jacek Jurgawka (GK) - Mykhal Boiarnikov, Leszek Ruszkowski (C), Roman Tomaszewski, Amadeusz Ławrywianiec (70 min - Serhii Nekhaiev) - Piotr Dąbrowa (70 min - Jakub Etel), Piotr Detka, Arkadiusz Rożniatowski, Redha Aroussi (60 min - Kacper Szwiec), Bartłomiej Wiśniewski (65 min - Kasper Kwapisz) - Aleks Górniak (75 min - Mateusz Głagola).

Trener:
Łukasz Rutkowski.

Pozostali rezerwowi: brak.
Pozostali zawodnicy: brak.
Żółte kartki: Jakub Nowakowski (90+4 min) - Mykhal Boiarnikov (65 min), Kasper Kwapisz (90+3 min).
Sędzia: M.Sulikowski (główny) - KS Wrocław.
Widzów: 0 (mecz bez udziału publiczności).

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2025/26 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występują dwa nasze zespoły, a liczba zawodników uczestniczących w zmaganiach wynosi ponad 60 osób!

Czytaj więcej

Nabór do klubu

INDATA Software Sparta Wrocław w sezonie 2025/26 prowadzi nabór do dwóch drużyn seniorskich, które występować będą w rozgrywkach ligowych wrocławskiej "A" i "B" klasy.

Mowa tutaj o pierwszym zespole INDATA Software Sparta Wrocław, który trzykrotnie już w przeszłości występował w rozgrywkach "A" klasy i który powrócił do tej klasy rozgrywkowej po zdobyciu wicemistrzostwa "B" klasy w sezonie 2023/24 oraz o ambitnym drugim zespole Sparta II Wrocław, który ósmy sezon z rzędu rywalizować będzie na szczeblu wrocławskiej "B" klasy.

Zawodnik chętny do gry w naszym klubie, po wcześniejszej weryfikacji swojej osoby, zostanie zaproszony na kilka treningów drużyny. Wypełnij formularz i DOŁĄCZ DO NAS!

Formularz zgłoszeniowy

Sukcesy

2
1. miejsce "B" klasa
1
1. miejsce "C" klasa
2
2. miejsce "B" klasa
2
3. miejsce "B" klasa
1
1/16 Okręgowy PP
4
1/32 Okręgowy PP
4
Finały MP Playarena
1
3. miejsce Finały OMW

Partnerzy