Main Menu

Następny mecz "A" klasy IV

Następny mecz "B" klasy IX

Ostatni mecz "A" klasy IV

Wicher Domasław
2 : 3
INDATA Software Sparta Wrocław

Ostatni mecz "B" klasy IX

Sparta II Wrocław
2 : 0
Mundurowi Wrocław

Tabela ligowa "A" klasy IV

P Klub M Br Pkt
9. GKS Kobierzyce 25 57 - 72 30
10. LKS Brożec 24 41 - 60 28
11. INDATA Software Sparta Wrocław 25 40 - 93 27
12. Błękitni Pustków Wilczkowski 25 41 - 85 26
13. Rapid Domaniów 25 34 - 55 26
Link do pełnej tabeli

Tabela ligowa "B" klasy IX

P Klub M Br Pkt
9. PKS Augustyn Wrocław 21 45 - 101 22
10. Orzeł II Pawłowice 21 30 - 87 18
11. Sparta II Wrocław 21 34 - 70 16
12. Unia Wrocław 21 40 - 82 16
13. Karłowice Wrocław 21 38 - 157 10
14. Tomtex II Widawa Wrocław 21 26 - 110 7
Link do pełnej tabeli
W meczu dwudziestej szóstej kolejki wrocławskiej "B" klasy Grupy V, Sparta II Wrocław zwyciężyła u siebie na boisku na Sztabowej 3:0 (1:0) z drużyną Jankowianka Wierzbno.

W niedzielnym spotkaniu, rozgrywanym przy ogromnym upale, na stadionie na Sztabowej Sparta II Wrocław zmierzyła się z jedną z rewelacji wiosny - Jankowianką Wierzbno. Jankowianka mogła jeszcze prześcignąć Spartę w ligowej tabeli, gdyby pokonała ją na Sztabowej. Spartanie za wszelką cenę nie chcieli jednak do tego dopuścić, co ostatecznie udało im się. Pierwsza połowa spotkania, zresztą tak jak i druga, nie była rozgrywana w szaleńczym tempie. Dominowało raczej posiadanie piłki i umiejętne jej rozgrywanie z jednej strony na drugą. Stroną lekko przeważającą była Sparta, co udokumentowała 38' meczu. Po podaniu od Piotra Dąbrowy, popis swoich umiejętności technicznych w polu karnym zademonstrował Ukrainiec Andrii Bessonov. Na małej przestrzeni z boku pola karnego minął trzech obrońców gości, a następnie posłał piłkę do siatki bramki Jankowianki. Było to jego szóste trafienie w tym sezonie. Na drugiego gola w tym spotkaniu czekaliśmy do 55'. Za polem karnym faulowany był Aleks Górniak, do rzutu wolnego podszedł Mateusz Głagola i plasowanym strzałem umieścił piłkę przy długim słupku bramki rywali. To był drugi mecz z rzędu, w którym skrzydłowy Sparty zdobył gola po strzale bezpośrednio z rzutu wolnego. Spartanie w dalszym ciągu kontrolowali przebieg meczu, nie forsując też zbytnio tempo, szanując piłkę przy nodze. Jedna z akcji zamieniła się jednak na kolejne, trzecie już, trafienie. W 72' Mariusz Zieliński posyła prostopadłą piłkę do skrzydłowego Redha Aroussi, ten z linii końcowej zgrywa ją w pole karne do Górniaka, a napastnik Sparty po przyjęciu futbolówki, bez problemu uderza ją na bramkę gości, zdobywając swoje trzynaste trafienie w tej rundzie i tym samym wyrównując dorobek Łukasza Skotnickiego z rundy jesiennej. Więcej bramek już w tym spotkaniu nie padło, Spartanie zachowali też czyste konto, a trener Łukasz Rutkowski wreszcie mógł skorzystać z pełnej ławki rezerwowych, posyłając w bój w drugiej połowie aż sześciu zawodników. Sparta pokonała Jankowiankę 3:0, na koniec sezonu na pewno zajmiemy zatem w ligowej tabeli siódme miejsce, zdobywając też przy okazji rekordową dla drugiego zespołu liczbę punktów w historii w "B" klasie! W ostatniej serii spotkań na Sztabowej podejmować będziemy Grunwald Wrocław.

26. kolejka "B" klasy, Grupa V Wrocław
20. czerwca 2021, 11:00 - Wrocław, ul. Sztabowa


Sparta II Wrocław - Jankowianka Wierzbno 3:0 (1:0)

1:0, 38 min - Andrii Bessonov (Piotr Dąbrowa)
2:0, 55 min - Mateusz Głagola - rzut wolny (Aleks Górniak)
3:0, 72 min - Aleks Górniak (Redha Aroussi)

Sparta II Wrocław: Paweł Sujecki (GK) - Mykhal Boiarnikov (65 min - Redha Aroussi), Roman Tomaszewski (C), Amadeusz Ławrywianiec (80 min - Leszek Ruszkowski), Bartłomiej Wiśniewski (46 min - Łukasz Zajm) - Piotr Dąbrowa, Piotr Detka, Kacper Szwiec (55 min - Mariusz Zieliński), Andrii Bessonov, Mateusz Głagola (70 min - Kasper Kwapisz) - Aleks Górniak (75 min - Dominik Grobel).

Trener: Łukasz Rutkowski.

Jankowianka Wierzbno:
Paweł Sucharski - Mariusz Skonieczny, Bogusław Szostak, Szymon Raruk (60 min - Krystian Janiczek), Krystian Kasielski, Paweł Czurak, Michał Szczypkowski (46 min - Dawid Boruta), Marcin Bochenkiewicz, Konrad Smolen, Krzysztof Wiśniewski, Bartosz Konarski (75 min - Andrzej Bochenkiewicz).

Trener:
Jacek Sorbian.

Pozostali rezerwowi: brak.
Pozostali zawodnicy: trener Mateusz Pilch, Marcin Brożyna, Andrzej Bober, Mateusz Kraskowski, Dariusz Baran.
Żółte kartki: Piotr Detka (45 min) - Paweł Czurak (41 min), Konrad Smolen (68 min).
Sędzia: Damasiewicz (główny) - KS Wrocław.
Widzów: 20.

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2023/24 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występują trzy nasze zespoły, a liczba zawodników uczestniczących w zmaganiach wynosiła ponad 80 osób!

Czytaj więcej

Nabór do klubu

INDATA Software Sparta Wrocław w sezonie 2024/25 prowadzi nabór do dwóch drużyn seniorskich, które występować będą w rozgrywkach ligowych wrocławskiej "A" i "B" klasy.

Mowa tutaj o pierwszym zespole INDATA Software Sparta Wrocław, który trzykrotnie już w przeszłości występował w rozgrywkach "A" klasy i który powrócił do tej klasy rozgrywkowej po zdobyciu wicemistrzostwa "B" klasy w sezonie 2023/24 oraz o ambitnym drugim zespole Sparta II Wrocław, który ósmy sezon z rzędu rywalizować będzie na szczeblu wrocławskiej "B" klasy.

Zawodnik chętny do gry w naszym klubie, po wcześniejszej weryfikacji swojej osoby, zostanie zaproszony na kilka treningów drużyny. Wypełnij formularz i DOŁĄCZ DO NAS!

Formularz zgłoszeniowy

Sukcesy

2
1. miejsce "B" klasa
1
1. miejsce "C" klasa
2
2. miejsce "B" klasa
2
3. miejsce "B" klasa
1
1/16 Okręgowy PP
4
1/32 Okręgowy PP
4
Finały MP Playarena
1
3. miejsce Finały OMW

Partnerzy