Main Menu

Następny mecz "A" klasy IV

Następny mecz "B" klasy IX

Ostatni mecz "A" klasy IV

INDATA Software Sparta Wrocław
0 : 4
KS Żórawina

Ostatni mecz "B" klasy IX

Błyskawica Szewce
5 : 2
Sparta II Wrocław

Tabela ligowa "A" klasy IV

P Klub M Br Pkt
4. Galakticos Solna 10 27 - 11 21
5. KP Kobierzyce 10 30 - 15 21
6. Ślęża Sobótka 10 26 - 17 17
7. INDATA Software Sparta Wrocław 10 16 - 23 17
8. GKS Kobierzyce 10 31 - 26 15
9. Polonia Jaszowice 10 21 - 31 12
Link do pełnej tabeli

Tabela ligowa "B" klasy IX

P Klub M Br Pkt
7. Wratislavia II Wrocław 10 24 - 21 15
8. Mundurowi Wrocław 10 37 - 43 13
9. Sparta II Wrocław 10 18 - 56 10
10. Tomtex II Widawa Wrocław 10 23 - 30 10
11. Płomień Wisznia Mała 10 25 - 38 10
12. Karłowice Wrocław 10 24 - 63 6
Link do pełnej tabeli
W meczu szesnastej kolejki wrocławskiej "B" klasy Grupy IX, Sparta II Wrocław przegrała na wyjeździe na boisku przy Hotelu GEM 0:3 (0:2) z drużyną Różanka Wrocław.

W niedzielny poranek na boisku przy Hotelu GEM doszło do derbowego starcia Różanki Wrocław ze Spartą II Wrocław. Faworyzowani gospodarze tego spotkania długo męczyli się (chociaż piłkarsko byli lepszą drużyną) z ambitnie grającym zespołem trenera Dominika Grobela. Można powiedzieć nawet, że za ambitnie grającym. Bo właśnie nadmiar ambicji i waleczności ze strony pomocnika Sparty Mikhala Boiarnikova, spowodował że w odstępie dziesięciu minut otrzymał on od arbitra dwa żółte kartoniki, co w konsekwencji spowodowała otrzymanie w 39 minucie czerwonej kartki! Różanka fakt gry Sparty w osłabieniu postanowiła wykorzystać natychmiastowo. Najpierw w 41' zawodnik Różanki Tomasz Gocz, precyzyjnym strzałem w okienko z lewej strony pola karnego, wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Trzy minuty później gracz Różanki był faulowany w polu karnym przez golkipera gości - Andrzeja Bobera. Tomasz Gocz pewnie wykorzystał jedenastkę i piłkarze trenera Piotra Wójcika schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. W drugiej części meczu Różanka dołożyła jeszcze jedno trafienie. Jej autorem w 73 minucie był Krzysztof Maciantowicz. W trakcie drugiej połowy trenerzy sukcesywnie dokonywali kolejnych zmian. Na boisku nie było aż tak widać braku jednego zawodnika ze strony Sparty. Każdy z zawodników dał z siebie w tym meczu 110%. Brakuje strzelonych bramek (tylko jeden strzelony gol przez Spartę II w trzech wiosennych meczach), chociaż sytuacje do zdobycia gola pojawiają się, więc na pewno jest to aspekt nad którego poprawą zawodnicy muszą popracować na treningach przed kolejnymi pojedynkami ligowymi.

16. kolejka "B" klasy, Grupa IX Wrocław
03. kwietnia 2022, 10:00 - Wrocław, ul. Mianowskiego

Różanka Wrocław - Sparta II Wrocław 3:0 (2:0)

1:0, 41 min - Tomasz Gocz
2:0, 44 min - Tomasz Gocz - rzut karny
3:0, 73 min - Krzysztof Maciantowicz

Różanka Wrocław: Gabriel Mikuś - Konrad Bystrzycki, Tomasz Piasecki, Krystian Pszczoła, Piotr Zwolak (60 min - Samir Salamoun), Krzysztof Maciantowicz, Tomasz Mikuś, Tomasz Gocz (77 min - Michał Safaryn), Ustym Gnat, Alaa El ali (75 min - Carl Ndlovu), Krystian Bidos.

Trener:
Piotr Wójcik.

Sparta II Wrocław:
Andrzej Bober (GK) - Kajetan Podlas, Serhii Nekhaiev (C), Andrii Sazonov, Mateusz Głagola (75 min - Jarosław Illa) - Oskar Ziółkowski (35 min - Kasper Kwapisz), Piotr Detka (75 min - Krzysztof Stasik), Kacper Szwiec (55 min - Daniel Oskierko), Mykhal Boiarnikov, Maciej Rybczyński (65 min - Kamil Nawrocki) - Krzysztof Michalak (46 min - Łukasz Skotnicki).

Trener: Dominik Grobel.

Pozostali rezerwowi: Adam Dąbek.
Pozostali zawodnicy: Leszek Ruszkowski.
Żółte kartki: Krystian Bidos (13 min) - Mykhal Boiarnikov (29 min), Mykhal Boiarnikov (39 min).
Czerwona kartka: brak - Mykhal Boiarnikov (39 min, za dwie żółte kartki).
Sędzia: Więcek (główny) - KS Wrocław.
Widzów: 20.

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2025/26 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występują dwa nasze zespoły, a liczba zawodników uczestniczących w zmaganiach wynosi ponad 60 osób!

Czytaj więcej

Nabór do klubu

INDATA Software Sparta Wrocław w sezonie 2025/26 prowadzi nabór do dwóch drużyn seniorskich, które występować będą w rozgrywkach ligowych wrocławskiej "A" i "B" klasy.

Mowa tutaj o pierwszym zespole INDATA Software Sparta Wrocław, który trzykrotnie już w przeszłości występował w rozgrywkach "A" klasy i który powrócił do tej klasy rozgrywkowej po zdobyciu wicemistrzostwa "B" klasy w sezonie 2023/24 oraz o ambitnym drugim zespole Sparta II Wrocław, który ósmy sezon z rzędu rywalizować będzie na szczeblu wrocławskiej "B" klasy.

Zawodnik chętny do gry w naszym klubie, po wcześniejszej weryfikacji swojej osoby, zostanie zaproszony na kilka treningów drużyny. Wypełnij formularz i DOŁĄCZ DO NAS!

Formularz zgłoszeniowy

Sukcesy

2
1. miejsce "B" klasa
1
1. miejsce "C" klasa
2
2. miejsce "B" klasa
2
3. miejsce "B" klasa
1
1/16 Okręgowy PP
4
1/32 Okręgowy PP
4
Finały MP Playarena
1
3. miejsce Finały OMW

Partnerzy