9. Sparta II Wrocław 16 31 - 55 19
10. PKS Augustyn Wrocław 16 30 - 71 13
11. Błyskawica Szewce 16 25 - 51 13
12. Grom Kryniczno-Ligota Piękna 16 22 - 66 11
W meczu dwudziestej pierwszej kolejki wrocławskiej "B" klasy Grupy V, INDATA Software Sparta Wrocław zremisowała u siebie na boisku na Sztabowej 3:3 (1:1) z drużyną Jankowianka Wierzbno.

W niedzielne południe na boisku na Sztabowej, pierwszy zespół Sparty Wrocław podejmował Jankowiankę Wierzbno. Dla Sparty był to dopiero drugi w tej rundzie mecz rozegrany na obiekcie MCS "Sztabowa". Gospodarze niezbyt dobrze weszli w mecz. Sparta grała bardzo ospale, wolno, niefrasobliwie. Dużo większa energia w początkowej fazie meczu, przebijała od zespołu gości. Z minuty na minutę, powoli zarysowywała się przewaga Sparty w posiadaniu piłki, jednak nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie. W 16' gospodarze wyszli na prowadzenie. Po akcji pozycyjnej Sparty na połowie gości, do odbitej bezpańskiej piłki zmierzającej wzdłuż pola karnego dopadł Krzysztof Moksiewicz. Precyzyjne uderzenie na bramkę gości i Sparta obejmuje prowadzenie 1:0, a Moksiewicz zdobywa swoją trzecią bramkę w tym sezonie. W 38' wyrównuje Jankowianka. Szybka akcja gości i jej zawodnik po wejściu z prawej strony boiska w pole karne, skutecznie uderza po długim rogu. Gospodarze mogli jeszcze zdobyć gola w pierwszej połowie, ale świetnej sytuacji sam na sam z bramkarzem, nie wykorzystał Łącz. W drugiej połowie meczu przewaga Sparty była jeszcze większa i tym razem przekładała się ona na wykreowane sytuacje strzeleckie. Szczególnie aktywny był skrzydłowy Jakub Wojtasik, jednak mimo kilku prób, nie mógł on znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza Jankowianki. Swoją sytuację miał także Andrii Bessonov. W 65' tuż przed polem karnym gości pada Piotr Dąbrowa, sędzia nie odgwizduje rzutu wolnego, Jankowianka rusza z kontrą. Jej napastnik mija wychodzącego z bramki Sujeckiego i z ponad 20 metrów strzela do pustej bramki. W 88' ten sam zawodnik strzałem głową umieszcza futbolówce w bramce Sparty po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Jankowianka w 88' prowadzi 3:1 i wydaje się, że już jest "po meczu". Spartanie jednak nie rezygnowali. W 90+1' wprowadzony na boisko po przerwie środkowy pomocnik Patryk Łysiak, zagrywa prostopadłą piłkę do Wojtasika, ten w swoim stylu ścina z piłką w pole karne i pewnym strzałem po długim rogu, zdobywa gola na 2:3. Był to już ósmy gol Wojtasika w tym sezonie, a dokładnie mówiąc, w tej rundzie. Gospodarze dalej nie rezygnują, starając się przemieścić piłkę pod pole karne gości. W 90+4 mamy rzut wolny z prawej strony boiska. Dośrodkowanie w pole karne, obrońcy Jankowianki wybijają piłkę do boku. Dopada do niej Łącz, który centrują ją w pole karne, a tam na bramkę gości główkuje Łysiak. Mimo prób interwencji obrońców, piłka wpada pod poprzeczkę bramki Jankowianki, a po chwili sędzia odgwizduje koniec meczu! Ogromna radość w zespole Sparty! Patryk Łysiak na boisku utonął w objęciach kolegów i trenera Łukasza Arndta. Sparta, mimo że w 88' przegrywała 1:3, zdołała w doliczonym czasie gry zdobyć dwie bramki i doprowadzić do remisu 3:3! Niespodziewanym bohaterem meczu został Patryk Łysiak. Dla Sparty był to dopiero... pierwszy remis w tym sezonie. Jankowianka podzieliła się punktami po raz czwarty. W najbliższą niedzielę Spartanie udadzą się na wyjazdowe spotkanie do wicelidera grupy - Czarni Sobocisko.

21. kolejka "B" klasy, Grupa V Wrocław
22. maja 2022, 13:00 - Wrocław, ul. Sztabowa

INDATA Software Sparta Wrocław - Jankowianka Wierzbno 3:3 (1:1)

1:0, 16 min - Krzysztof Moksiewicz (bez asysty)
1:1, 38 min - Mateusz Piechnik
1:2, 65 min - Krzysztof Wiśniewski
1:3, 88 min - Krzysztof Wiśniewski
2:3, 90+1 min - Jakub Wojtasik (Patryk Łysiak)
3:3, 90+4 min - Patryk Łysiak (Mateusz Łącz)

INDATA Software Sparta Wrocław: Paweł Sujecki (GK) - Piotr Delegacz, Marcin Brożyna, Arkadiusz Rożniatowski, Roman Tomaszewski - Piotr Dąbrowa, Krzysztof Moksiewicz (80 min - Łukasz Zajm), Remigiusz Krzemiński (46 min - Patryk Łysiak), Jakub Wojtasik - Andrii Bessonov - Mateusz Łącz (C).

Trener:
Łukasz Arndt.

Jankowianka Wierzbno:
Patrycjusz Kaźmierczak - Grzegorz Kuriata, Patryk Sygocki, Mariusz Skonieczny, Mateusz Piechnik (80 min - Marcin Jadaluk), Krystian Kasielski (30 min - Bartosz Konarski), Sebastian Jankowski, Marcin Bochenkiewicz, Dawid Ciomek (46 min - Alan Moroz), Łukasz Kasielski (46 min - Radosław Sopata), Krzysztof Wiśniewski (85 min - Konrad Smolen).

Trener:
Łukasz Kucyniak.

Pozostali rezerwowi: Jakub Zacharjasz (GK).
Żółte kartki: brak - Radosław Sopata (86 min), Sebastian Jankowski (90+2 min).
Sędzia: Sz.Siwek (główny) - KS Wrocław.
Widzów: 30.

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2022/23 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występują trzy nasze zespoły, a liczba zawodników uczestniczących w zmaganiach wynosiła ponad 80 osób!

INDATA Software Sparta Wrocław na nowy sezon 2023/24 prowadzi nabór do dwóch drużyn seniorskich, które występować będą w rozgrywkach ligowych wrocławskiej "B" klasy.

Mowa tutaj o pierwszym zespole INDATA Software Sparta Wrocław, który dwukrotnie już w przeszłości występował w rozgrywkach "A" klasy, a w obecnym sezonie będzie walczył o mistrzostwo "B" klasy i powrót do wyższej ligi oraz o ambitnym drugim zespole Sparta II Wrocław, który siódmy sezon z rzędu rywalizować będzie na szczeblu wrocławskiej "B" klasy.

Zawodnik chętny do gry w naszym klubie, po wcześniejszej weryfikacji swojej osoby, zostanie zaproszony na kilka treningów drużyny. Wypełnij formularz i DOŁĄCZ DO NAS!