Main Menu

Następny mecz "B" klasy V

Następny mecz "B" klasy IX

Ostatni mecz "B" klasy V

Burza Chwalibożyce
3 : 4
INDATA Software Sparta Wrocław

Ostatni mecz "B" klasy IX

Sparta II Wrocław
2 : 1
Tomtex II Widawa Wrocław

Tabela ligowa "B" klasy V

P Klub M Br Pkt
1. Czarni Sobocisko 21 70 - 28 53
2. INDATA Software Sparta Wrocław 21 107 - 30 52
3. Burza Chwalibożyce 21 89 - 34 45
4. Błękitni Siedlce 21 69 - 41 38
5. Jankowianka Wierzbno 21 61 - 55 36
6. Zorza Zabardowice 21 55 - 38 35
Link do pełnej tabeli

Tabela ligowa "B" klasy IX

P Klub M Br Pkt
6. Orzeł II Pawłowice 24 90 - 74 39
7. MKS Sołtysowice Wrocław 24 72 - 67 34
8. Sparta II Wrocław 24 49 - 81 29
9. Silesia Szymanów 24 60 - 73 28
10. Błyskawica Szewce 24 41 - 79 22
Link do pełnej tabeli
Pierwszy zespół INDATA Software Sparta Wrocław zdobył mistrzostwo jesieni Grupy V wrocławskiej "B" klasy!

Chociaż wiemy, że to dopiero połowa drogi do celu, postanowiliśmy przybliżyć Wam zawodników i trenera, którzy swoją bardzo dobrą postawą w rundzie jesiennej, doprowadzili Spartę do pierwszego miejsca w tabeli. Poznajcie zatem dokładniej mistrzów jesieni.

✅ BRAMKARZE:

Lucera Domenico (ITA) (bramkarz, 10 meczów, 680 minut) - podtrzymuje dobre tradycje włoskich zawodników występujących w Sparcie: Stefano Colombo, Simone Stropeni, Stefano Ingrosso, Massimo Bettin. Dołączył do klubu z Lwów Wrocław w przerwie letniej i wystąpił w większości meczów w rundzie jesiennej. Do końca zachowywał spokój przy akcjach ofensywnych przeciwników.

Paweł Sujecki (POL) (bramkarz, 5 meczów, 310 minut) - podstawowy bramkarz Sparty z poprzedniego sezonu, w pierwszej części rundy bronił na zmianę z Domenico Lucerą, drugą część rundy stracił ze względu na chorobę i pracę. Na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

✅ OBROŃCY:

Piotr Delegacz (POL) (środkowy obrońca, 10 meczów, 900 minut, 2 gole) - podstawowy środkowy obrońca Sparty, tworzył nierozerwalny duet stoperów z Brożyną, prezentował równą formę, zagrał 10 meczów, każdy z nich "od deski do deski" po 90 minut, w ostatnim meczu z Rzemieślnikiem zdobył dwie bramki. Nie straszne są mu żadne warunki atmosferyczne.

Marcin Brożyna (POL) (środkowy obrońca, 9 meczów, 620 minut) - Spartański Maldini, doświadczony obrońca, nie schodzący poniżej określonego poziomu, przez połowę rundy dzielnie grał w meczach z kontuzjowaną nogą. Podwójny mistrz jesieni: jako zawodnik ze Spartą i jako kierownik drużyny z Kolektywem Radwanice.

Kacper Lis (POL) (boczny obrońca, 10 meczów, 805 minut, 1 gol, 5 asyst) - najlepszy z obrońców w klubie, w tej rundzie miał wysoką frekwencję na meczach, co przełożyło się także na jego liczby: jeden gol i pięć asyst, to bardzo dobry dorobek jak na bocznego obrońcę.

Piotr Ryngwelski (POL) (boczny obrońca, 9 meczów, 650 minut, 1 gol, 1 asysta, 2 żółte kartki) - w przeszłości napastnik, a także skrzydłowy. Grając na boku obrony ciągnie go do przodu i w dalszym ciągu czuje głód bramek. Zawodnik podstawowej jedenastki Sparty na jesień.

Adrian Łyczba (POL) (boczny obrońca, 7 meczów, 315 minut) - zaczynał sezon w podstawowym składzie, w trakcie rundy już nieco rzadziej pojawiał się na boisku ze względu na dużą konkurencję, ale mimo tego zaliczył siedem spotkań na boku obrony.

Roman Tomaszewski (POL) (środkowy obrońca, 6 meczów, 305 minut) - rezerwowy środkowy obrońca, wychowanek Sparty, jak mógł to pojawiał się na meczach i dawał dobre zmiany w defensywie.

Paweł Sikorski (POL) (środkowy obrońca, 5 meczów, 160 minut) - podobnie jak Roman Tomaszewski starał się być na meczach jak tylko mógł, najczęściej zastępował Brożynę, doświadczony defensor wprowadzał sporo spokoju do gry obronnej.

Artem Onopriichuk (UKR) (boczny obrońca, 4 mecze, 175 minut, 1 żółta kartka) - jego certyfikat z Ukrainy dotarł po starcie sezonu, tak więc mógł występować w lidze dopiero od połowy rundy, rezerwowy boczny obrońca z potencjałem na dalszy rozwój.

POMOCNICY:

Michał Boiarnykov (UKR) (defensywny pomocnik, 11 meczów, 950 minut, 1 gol, 5 asyst, 3 żółte kartki) - trener Rutkowski przekwalifikował go z boku obrony na pozycję "6". Radził sobie na niej wyśmienicie, każdy mecz w tym sezonie zaczynał w podstawowym składzie, mógł brać udział w konstruowaniu akcji ofensywnych, do czego jest stworzony. Otrzymał zadziwiająco mało żółtych kartek.

Mateusz Łącz (POL) (środkowy pomocnik, 11 meczów, 910 minut, 9 goli, 7 asyst, 2 żółte kartki) - dla wielu rywali widok kapitana Sparty w linii pomocy był nie lada zaskoczeniem. Mateusz "poświęcił się" dla dobra drużyny. Zszedł jedną formację niżej w ustawieniu zespołu, ale w niczym nie odbiło się to na jego formie. Dodatkowo nie zapomniał jak się zdobywa gole, strzelając ich aż dziewięć w tej rundzie i do tego dorzucając siedem asyst. Niekwestionowany lider i kapitan zespołu.

Artur Toib (UKR) (skrzydłowy, 10 meczów, 885 minut, 7 goli, 16 asyst, 2 żółte kartki) - w zeszłym sezonie strzelił 9 goli i zanotował 10 asyst, w tym prawie na pewno pobije swój rezultat. Trener przestawił go z ataku na skrzydło, gdzie czasami w przeszłości występował i okazało się, że na skrzydle potrafi grać jeszcze lepiej niż w ataku. Najlepszy asystent w zespole, w rundzie jesiennej zanotował aż szesnaście asyst. Jego dorobek byłby pewnie większy, jednak nie mógł zagrać w ostatnim meczu rundy. Jedna z kluczowych postaci pierwszego zespołu Sparty.

Jakub Wojtasik (POL) (skrzydłowy, 10 meczów, 575 minut, 6 gol, 7 asyst) - charakterny zawodnik, mówiący zawsze to co myśli, na boisku nie odpuszczający ambitny i waleczny gracz, bez którego trudno wyobrazić sobie pierwszy skład Sparty. W tej rundzie zaliczył dziesięć meczów, czwarty najlepszy strzelec zespołu (sześć goli) i czwarty najlepszy asystent drużyny (siedem asysty).

Daniel Kosiński (POL)/(UKR) (środkowy pomocnik, 7 meczów, 205 minut, 2 gole, 2 asysty) - rezerwowy, który wystąpił w siedmiu meczach, pojawiał się na boisku jako zmiennik środka pomocy lub na skrzydle, strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty, nie schodził poniżej pewnego dobrego poziomu.

Krzysztof Moksiewicz (POL) (środkowy pomocnik lub skrzydłowy, 6 meczów, 200 minut, 1 gol, 1 asysta, 1 żółta kartka) - uniwersalny zawodnik, który może występować na każdej pozycji w drugiej linii. Miewał w tej rundzie nie jedne chwile zwątpienia, ale końcówka rundy i dobra forma pokazała, że dalej może być ważnym ogniwem tej drużyny.

Przemysław Siadul (POL) (skrzydłowy lub boczny obrońca, 9 meczów, 190 minut, 1 gol, 1 asysta) - joker w talii trenera Łukasza Rutkowskiego, aż ośmiokrotnie podczas trwania rundy pojawiał się na boisku w trakcie spotkania. Bardzo ambitny zawodnik, które może zagrać zarówno na boku obrony, jak i na skrzydle. Jednocześnie zawodnik, który w trakcie treningów odnosi najwięcej kontuzji z całej drużyny.

Stanislav Musiienko (UKR) (skrzydłowy, 6 meczów, 200 minut, 3 gole, 3 asysty, 2 żółte kartki) - zanotował fenomenalne wejście w nowy sezon, strzelając hat-tricka w pierwszym meczu z Polonią Godzikowice oraz zaliczając bardzo dobry występ z UKS Academy Kiełczów. Później było już nieco słabiej, a w końcówce rundy tego młodego skrzydłowego z udziału w treningach i meczach wykluczyła choroba.

Oliwier Schwidernoch (POL)/(GER) (środkowy pomocnik, 4 mecze, 70 minut, 1 gol, 1 asysta, 1 żółta kartka) - wychowanek niemieckiej myśli szkoleniowej, do Sparty trafił na początku sezonu, jednak w szybszym debiucie przeszkodziła mu kontuzja. Aktywny gracz, który cały czas stara się podpowiadać kolegom z drużyny, zarówno na treningu, jak i podczas meczu. W końcówce rundy strzelił jedną bramkę i zanotował jedną asystę. Z pewnością na wiosnę pokaże większy zakres swoich umiejętności.

Kasper Kwapisz (POL) (skrzydłowy, 3 mecze, 95 minut) - występował jedynie w sparingach i na początku rundy. Niestety kontuzja pleców pokrzyżowała jego ambitne plany na tą rundę. Zdecydowanie nie pokazał jeszcze całego swojego potencjału, czekamy na powrót do gry tego skrzydłowego na wiosnę.

NAPASTNICY:

Vladislav Korol (UKR) (napastnik, 11 meczów, 22 gole, 15 asyst, 2 żółte kartki, 1 czerwona kartka) - zadebiutował w Sparcie pod koniec rundy wiosennej zeszłego sezonu, jednak prawdziwy popis swoich umiejętności zaprezentował w tej rundzie. Drugi najlepszy napastnik ligi, strzelec 22 goli! Zanotował także piętnaście asyst, w tym wywalczył sporo rzutów karnych. Bardzo aktywny i inteligentnie grający napastnik, ze swobodą i lekkością poruszający się pomiędzy formacjami defensywnymi rywali. Chyba najlepszy zawodnik Sparty w rundzie jesiennej. Jedyny zawodnik Sparty, który w tej rundzie otrzymał czerwoną kartkę.

Wojciech Teodorowicz (POL) (napastnik, 11 meczów, 780 minut, 19 gole, 9 asyst) - zdecydowanie największe odkrycie rundy. Piłkarskie szlify pobierał w Irlandii i widać to było już podczas pierwszych treningów i meczów sparingowych. W swojej debiutanckiej rundzie w Sparcie okazał się trzecim najlepszym snajperem ligi, zdobywając dziewiętnaście bramek. Do tego zanotował dziewięć asyst, ale większość z nich była najwyższych lotów. Dodatkowo przez część rundy zmagał się z urazem.

Mateusz Logoń (POL) (napastnik, 1 mecz, 10 minut) - młody napastnik Sparty, który w tej rundzie wystąpił zaledwie symbolicznie w jednym meczu przez 10 minut. W zeszłym sezonie zaliczył siedem występów.

POZOSTALI ZAWODNICY:

W trakcie rundy w treningach pierwszego zespołu, ale bez występu ligowego, uczestniczyli także: Daniel Pietrowski (bramkarz), Szymon Jędrzejewski (obrońca, kontuzja), Andrii Bessonov (pomocnik, kontuzja), Marek Starzyk (pomocnik), Łukasz Walkiewicz (pomocnik), Patryk Łysiak (pomocnik, kontuzja), Maciej Wilczyński (pomocnik), Mateusz Baranowski (bramkarz/pomocnik), Jan Jabłoński (bramkarz).

TRENER:

Trener Łukasz Rutkowski - sprawca całego zamieszania. Objął zespół przed startem sezonu 2022/23. To jego druga przygoda ze Spartą, wcześniej prowadził drugą drużynę naszego klubu. Chociaż początki były trudne, to zdołał przekonać zawodników do swoich metod szkoleniowych, a gracze mu zaufali. Kilku z nich dla dobra zespołu musiało zmienić swoją pozycję na boisku. Trener szybko odnalazł ustawienie drużyny najbardziej jej pasujące. Intensywność treningów, wiele małych i dużych gier zadaniowych, ćwiczenie pressingu oraz dyscyplina, to tylko niektóre z aspektów na które zwracał uwagę trener podczas swojej pracy. Od początku sezonu odnotowywał imponujące rezultaty, gromiąc jednego przeciwnika za drugim. W środku rundy zespół dopadł dwutygodniowy kryzys, z którego trenerowi udało się szybko wyciągnąć drużynę i ponownie naprowadzić ją na właściwe tory, które zaprowadziły Spartę na fotel lidera po rundzie jesiennej!

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2022/23 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występują trzy nasze zespoły, a liczba zawodników uczestniczących w zmaganiach wynosiła ponad 80 osób!

Czytaj więcej

Nabór do klubu

INDATA Software Sparta Wrocław na nowy sezon 2023/24 prowadzi nabór do dwóch drużyn seniorskich, które występować będą w rozgrywkach ligowych wrocławskiej "B" klasy.

Mowa tutaj o pierwszym zespole INDATA Software Sparta Wrocław, który dwukrotnie już w przeszłości występował w rozgrywkach "A" klasy, a w obecnym sezonie będzie walczył o mistrzostwo "B" klasy i powrót do wyższej ligi oraz o ambitnym drugim zespole Sparta II Wrocław, który siódmy sezon z rzędu rywalizować będzie na szczeblu wrocławskiej "B" klasy.

Zawodnik chętny do gry w naszym klubie, po wcześniejszej weryfikacji swojej osoby, zostanie zaproszony na kilka treningów drużyny. Wypełnij formularz i DOŁĄCZ DO NAS!

Formularz zgłoszeniowy

Sukcesy

2
1. miejsce "B" klasa
1
1. miejsce "C" klasa
1
2. miejsce "B" klasa
2
3. miejsce "B" klasa
1
1/16 Okręgowy PP
4
1/32 Okręgowy PP
4
Finały MP Playarena
1
3. miejsce Finały OMW

Partnerzy