Main Menu

Następny mecz "B" klasy V

Następny mecz "B" klasy IX

Ostatni mecz "B" klasy V

Orzeł Święta Katarzyna
4 : 2
INDATA Software Sparta Wrocław

Ostatni mecz "B" klasy IX

Pogoń Wrocław
3 : 0
Sparta II Wrocław

Tabela ligowa "B" klasy V

P Klub M Br Pkt
4. Szaluna Zębice 4 9 - 5 9
5. Błękitni Siedlce 3 15 - 5 7
6. Jankowianka Wierzbno 4 11 - 7 7
7. INDATA Software Sparta Wrocław 4 13 - 9 6
8. Orzeł Święta Katarzyna 4 6 - 11 4
9. Polonia Godzikowice 3 2 - 14 3
Link do pełnej tabeli

Tabela ligowa "B" klasy IX

P Klub M Br Pkt
9. Malinka Malin 4 11 - 17 4
10. Lwy Wrocław 4 10 - 15 3
11. Sparta II Wrocław 4 4 - 10 2
12. Błyskawica Szewce 4 7 - 18 1
13. Tomtex II Widawa Wrocław 4 5 - 23 0
14. Silesia Szymanów 4 5 - 34 0
Link do pełnej tabeli
Z dniem 27. listopada 2018 roku, trener Łukasz Kropski zakończył swoją przygodę z klubem i przestał pełnić funkcję szkoleniowca zespołu Sparta II Wrocław.

Trener Łukasz Kropski swoją pracę z drugim zespołem Sparty rozpoczął w dniu 12 stycznia 2018 roku. Na stanowisku trenera "dwójki" zastąpił Andrzeja Gomołyska, który został wtedy trenerem pierwszej drużyny Sparty. Dla trenera Kropskiego przygoda ze Spartą była pierwszą pracą w roli szkoleniowca z seniorami. Dotychczas z sukcesami prowadził on grupy młodzieżowe Energetyka Siechnice. Trener na starcie nie miał łatwego zadania, ponieważ nie tylko musiał on radzić sobie z problemami, które dopiero poznawał jako trener seniorów, ale także musiał budować drużynę praktycznie od nowa, ponieważ po świetnej rundzie jesiennej sezonu 2017/18 na "B" klasowych boiskach, część zawodników zasiliła pierwszy zespół Sparty, który walczył o utrzymanie w "A" klasie. Ostatecznie po przepracowanym całym zimowym okresie przygotowawczym, w rundzie wiosennej sezonu 2017/18 Sparta II Wrocław w "B" klasie wywalczyła trzynaście punktów w jedenastu spotkaniach i zakończyła swój debiutancki sezon na tym poziomie rozgrywek na szóstej pozycji. Również szóste miejsce Sparta II zajęłaby w tabeli uwzględniającej tylko i wyłącznie dorobek punktowy z drugiej części sezonu.

W trakcie przerwy letniej trener Kropski musiał dopasować do zespołu wiele nowych układanek, ponieważ drużynę przed bieżącym sezonem zasiliło sporo nowych zawodników. Mimo tego, że wyniki drużyny nie zawsze były korzystne i bardzo często punkty traciliśmy na własne życzenie przez indywidualne błędy w defensywie czy poprzez licznie dyktowane rzuty karne, to z pewnością można powiedzieć, że szkoleniowcowi udało się na nowo stworzyć zespół, który wiedział jak chce grać w piłkę. Rundę jesienną Spartanie zakończyli z dorobkiem czternastu punktów zdobytych w czternastu kolejkach ligowych. Mimo niskiego miejsca w tabeli, Spartanie tracili także stosunkowo małą liczbę bramek w porównaniu do dorobku sąsiadów z ligowej tabeli. W trakcie długiej rundy jesiennej trener Łukasz Kropski na pewno odcisnął swoje piętno na grze drużyny oraz rozwinął umiejętności piłkarskie i taktyczne licznego grona zawodników. Na pewno należą się także trenerowi słowa uznania za letni okres przygotowawczy, ponieważ ciężkie i przemyślane treningi sprawiły, że zespół naprawdę bardzo dobrze prezentował się fizycznie, co też przełożyło się na wysoką formę drużyny na początku tego sezonu.

Dziękujemy trenerowi Łukaszowi Kropskiemu za jego pracę, wkład oraz czas poświęcony na budowę i rozwój drugiego zespołu Sparty oraz życzymy mu powodzenia w trakcie jego dalszej pracy trenerskiej!

Bilans pracy trenera Łukasza Kropskiego ze Spartą II Wrocław:

 • 25 meczów
 • 27 zdobytych punktów
 • 1,08 średniej punktów na mecz
 • 8 zwycięstw
 • 3 remisy
 • 14 porażek
 • 54-56 bilans bramkowy
 • 2,16 średniej strzelonych bramek na mecz
 • 2,24 średniej straconych bramek na mecz

Dotychczasowi trenerzy Sparty II Wrocław w historii zespołu:

 • Maciej Szczepanik (lipiec 2013 - czerwiec 2014)
 • Hubert Ceglarek (lipiec 2014 - wrzesień 2014)
 • Grzegorz Hotała (październik 2014)
 • Damian Musiałek (listopad 2014 - listopad 2016)
 • Andrzej Gomołysek (grudzień 2016 - grudzień 2017)
 • Łukasz Kropski (styczeń 2018 - grudzień 2018)

W najbliższych dniach oficjalnie rozpoczną się poszukiwania nowego trenera dla "B" klasowej drużyny Sparty II Wrocław na rundę wiosenną sezonu 2018/19.

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2020/21 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występują trzy nasze zespoły, a liczba zawodników uczestniczących w zmaganiach wynosiła ponad 70 osób!

Czytaj więcej

Nabór do klubu

INDATA Software Sparta Wrocław przed startem nowego sezonu 2021/22 prowadzi nabór do dwóch drużyn seniorskich, które występować będą w rozgrywkach ligowych wrocławskiej "B" klasy.

Mowa tutaj o pierwszym zespole INDATA Software Sparta Wrocław, który w sezonie 2020/21 występował w rozgrywkach "A" klasy i w obecnym sezonie będzie walczył o mistrzostwo "B" klasy i powrót do wyższej ligi oraz o ambitnym drugim zespole Sparta II Wrocław, który piąty sezon z rzędu rywalizować będzie na szczeblu wrocławskiej "B" klasy.

Zawodnik chętny do gry w naszym klubie, po wcześniejszej weryfikacji swojej osoby, zostanie zaproszony na kilka treningów drużyny. Wypełnij formularz i DOŁĄCZ DO NAS!

Formularz zgłoszeniowy

Sukcesy

2
1. miejsce "B" klasa
1
1. miejsce "C" klasa
1
2. miejsce "B" klasa
2
3. miejsce "B" klasa
1
1/16 Okręgowy PP
4
1/32 Okręgowy PP
3
Finały MP Playarena
1
3. miejsce Finały OMW

Sponsorzy

Partnerzy