Main Menu

Następny mecz "B" klasy VII

Następny mecz "B" klasy VIII

Ostatni mecz "B" klasy VII

INDATA Software Sparta Wrocław
7 : 2
Błękitni Pustków Wilczkowski

Ostatni mecz "B" klasy VIII

LKS Sadków
2 : 4
Sparta II Wrocław

Tabela ligowa "B" klasy VII

P Klub M Br Pkt
1. INDATA Software Sparta Wrocław 13 56 - 15 36
2. GAP Ślęza Borów 13 59 - 15 36
3. Błękitni Pustków Wilczkowski 13 52 - 27 25
4. LZS Stary Śleszów 13 36 - 20 25
5. WKS II Wierzbice 13 55 - 14 23
6. Starter Orzeł Biały Kościół 13 32 - 22 21
Link do pełnej tabeli

Tabela ligowa "B" klasy VIII

P Klub M Br Pkt
4. KS Piotrowice 12 33 - 9 26
5. Sporting Wrocław 12 30 - 19 24
6. Sparta II Wrocław 12 27 - 22 20
7. KP Wichrów 12 27 - 49 13
8. LKS Sadków 12 24 - 34 13
9. PKS Augustyn Wrocław 12 22 - 32 13
Link do pełnej tabeli
Znamy już nazwisko nowego trenera, który od 11 stycznia 2019 roku obejmie funkcję szkoleniowca zespołu Sparty II Wrocław.

Nowym trenerem występującego we wrocławskiej "B" klasie drugiego zespołu Sparty mianowany został Przemysław Odrzywolski. Ten młody, bo urodzony w 1995 roku trener, ma już za sobą jednak niemałe doświadczenie w pracy szkoleniowej. Prowadził on grupy młodzieżowe w kilku wrocławskich klubach i akademiach piłkarskich, takich jak: MKS Parasol Wrocław, Game Sport Wrocław, Polonia Wrocław, Błękitni Jerzmanowo i Sporting Wrocław. Aktualnie pracuje w tym ostatnim klubie, mając pod swoją opieką grupę młodzików. Przemysław Odrzywolski od lutego 2018 roku legitymuje się licencją trenerską Grassroots C (UEFA C) o numerze 000018289. Licencja Grassroots C uprawnia do prowadzenia jako pierwszy trener zespołów uczestniczących w rozgrywkach od "A" klasy do klas niższych oraz zespołów młodzieżowych od D1 do G2.

Przemysław Odrzywolski, mimo młodego wieku, zawiesił już całkowicie swoją przygodę z piłką jako zawodnik, skupiając się tylko i wyłącznie na pracy jako szkoleniowiec. Było to też spowodowane poważnymi kontuzjami, jakie przytrafiały mu się, gdy aktywnie grał w piłkę. Podczas kariery zawodniczej występował on między innymi w III-ligowej Bystrzycy Kąty Wrocławskie, a w ostatnich latach był zawodnikiem zespołów Błyskawica Lenartowice oraz Tęcza Pisarzowice. W zeszłym roku przez pewien okres był także trenerem tej ostatniej "B" klasowej drużyny, jednak ze względu na kłopoty kadrowe, z jakimi zmagał się ten zespół i brakiem odpowiedniej liczby treningów, jego misja w tym klubie trwała zaledwie kilka miesięcy.

Nowy trener Sparty II Wrocław, który na tym stanowisku zastąpił Łukasza Kropskiego (odszedł z klubu pod koniec 2018 roku), pracę z drugim zespołem rozpocznie od pierwszego treningu naszego klubu w zimowym okresie przygotowawczym, a więc w dniu 11. stycznia na Sztabowej. Na początku okresu przygotowawczego zespół będzie do dyspozycji trenera tylko podczas treningów, natomiast od początku lutego drużyna zacznie nabierać szlifów także podczas spotkań sparingowych. Przypomnijmy, że pierwszy mecz rundy wiosennej "B" klasy, zaplanowany został na 24. marca 2019 roku. Po rundzie jesiennej Sparta II Wrocław z dorobkiem czternastu punktów znajduje się na dwunastym miejscu w tabeli Grupy V wrocławskiej "B" klasy. Na wiosnę drużyna będzie miała do rozegrania czternaście spotkań ligowych.

Powodzenia trenerze! Życzymy owocnej pracy i jak największej liczby sukcesów z drugą drużyną Sparty!

Dotychczasowi trenerzy Sparty II Wrocław w historii zespołu:

  • Maciej Szczepanik (lipiec 2013 - czerwiec 2014)
  • Hubert Ceglarek (lipiec 2014 - wrzesień 2014)
  • Grzegorz Hotała (październik 2014)
  • Damian Musiałek (listopad 2014 - listopad 2016)
  • Andrzej Gomołysek (grudzień 2016 - grudzień 2017)
  • Łukasz Kropski (styczeń 2018 - grudzień 2018)
  • Przemysław Odrzywolski (styczeń 2019 - ???)

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2019/20 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występuje pięć naszych zespołów, a liczba zawodników uczestniczących w obecnym przekroczyła 100 osób!

Czytaj więcej

Sparta Wrocław Juniors

W czerwcu 2017 roku, po awansie do "A" klasy, zdecydowaliśmy się na utworzenie grupy młodzieżowej. W najbliższych dwóch latach nasza grupa funkcjonować będzie w kategorii wiekowej 2010, 2011 i 2012.

Drużyna pod wodzą doświadczonego i wykwalifikowanego trenera Łukasza Zająca od sezonu 2017/18 roku bierze udział w turniejach strefowych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Wszystko to odbywa się przy współudziale rodziców dzieci. Grupa najmłodszych zawodników regularnie trenuje na obiektach Szkoły Podstawowej nr 113 na wrocławskim osiedlu Nowy Dwór. W cieplejszych miesiącach treningi odbywają się na świeżym powietrzu - na Orliku, w zimie natomiast - na sali gimnastycznej.

W szkółce piłkarskiej naszego klubu kształtować będziemy nie tylko umiejętności piłkarskie młodych adeptów futbolu, ale także ich charaktery. Nabór do drużyny młodzieżowej jest cały czas otwarty!

Czytaj więcej

Sukcesy

2
1. miejsce "B" klasa
1
1. miejsce "C" klasa
1
2. miejsce "B" klasa
2
3. miejsce "B" klasa
2
1/16 Okręgowy PP
3
Finały MP Playarena
1
3. miejsce Finały OMW

Sponsorzy

Partnerzy