Main Menu

Następny mecz "B" klasy VII

Następny mecz "B" klasy VIII

Ostatni mecz "B" klasy VII

INDATA Software Sparta Wrocław
7 : 2
Błękitni Pustków Wilczkowski

Ostatni mecz "B" klasy VIII

LKS Sadków
2 : 4
Sparta II Wrocław

Tabela ligowa "B" klasy VII

P Klub M Br Pkt
1. INDATA Software Sparta Wrocław 13 56 - 15 36
2. GAP Ślęza Borów 13 59 - 15 36
3. Błękitni Pustków Wilczkowski 13 52 - 27 25
4. LZS Stary Śleszów 13 36 - 20 25
5. WKS II Wierzbice 13 55 - 14 23
6. Starter Orzeł Biały Kościół 13 32 - 22 21
Link do pełnej tabeli

Tabela ligowa "B" klasy VIII

P Klub M Br Pkt
4. KS Piotrowice 12 33 - 9 26
5. Sporting Wrocław 12 30 - 19 24
6. Sparta II Wrocław 12 27 - 22 20
7. KP Wichrów 12 27 - 49 13
8. LKS Sadków 12 24 - 34 13
9. PKS Augustyn Wrocław 12 22 - 32 13
Link do pełnej tabeli
Tuż przed startem rundy wiosennej "B" klasy, funkcję trenera drugiego zespołu Sparty Wrocław objął Mateusz Pilch.

Na tydzień przed startem rundy wiosennej wrocławskiej "B" klasy, w Sparcie II Wrocław doszło do zmiany trenera. Decyzją Zarządu Klubu, za porozumieniem stron zakończona została współpraca z trenerem Przemysławem Odrzywolskim. Trenował on drużynę przez cały zimowy okres przygotowawczy, prowadząc ją także w siedmiu meczach sparingowych. Bilans tych sparingów to dwa zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki, przy bilansie bramkowym: 14-18. To już jednak przeszłość, zamknięty etap i czas na otwarcie nowego, z pewnością trudnego rozdziału w życiu drugiego zespołu. Zmiana trenera tuż przed startem rundy to także bezprecedensowy przypadek w ponad 10-letniej już historii klubu.

Osobą odpowiedzialną za wyniki drużyny w rundzie wiosennej będzie 29-letni trener Mateusz Pilch. W poniedziałek 18. marca 2019 roku został on mianowany przez Zarząd Klubu do roli szkoleniowca drugiego zespołu Sparty. Mateusz związany jest z naszym klubem od kilku lat, jednak częste i liczne kontuzje powodowały, że przez długie okresy czasu nie był on czynnym zawodnikiem Sparty. W sezonie 2013/14 na wiosnę rozegrał on dziewięć spotkań w pierwszym zespole Sparty, do którego trafił na zasadzie transferu definitywnego z Forzy Wrocław. Kolejne występy w formacji obrony w Spartańskich barwach notował on już w drugim zespole Sparty. Uzbierało się tego kolejnych dziewięć spotkań. Przed transferem do Sparty i występami w barwach Forzy, reprezentował on także barwy Pogoni Wrocław, Wratislavii Wrocław oraz Kolektywu Radwanice.

Grę w piłkę Mateusz Pilch łączył także z rozwijaniem swojej kariery trenerskiej. W okresie od marca 2010 do marca 2015, a więc przez ponad pięć lat, szkolił dzieci i młodzież w Forzie Wrocław. W tym czasie także, a dokładnie od 2012 roku nabył on tytuł instruktora piłki nożnej, a od 2014 roku posługuje się licencją trenerską UEFA B. Tego typu licencja pozwala prowadzić trenerowi drużynę nawet w Klasie Okręgowej. Wcześniej ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu, był także uczestnikiem wielu kursów oraz konferencji trenerskich. Po zakończeniu swojej współpracy z Forzą Wrocław, od kwietnia 2015 do czerwca 2016, prowadził grupy dziecięce w Polonii Wrocław, natomiast od lipca 2016 roku aż do stycznia 2019 roku, zajmował się grupami dziecięcymi i młodzieżowymi w klubie Bumerang Wrocław.

Obejmując zespół tuż przed startem rundy, Mateusza czeka nie lada zadanie. Zna on jednak zespół oraz cały klub. W trakcie przerwy zimowej obserwował większość sparingów drugiego zespołu, tak więc na bieżąco miał podgląd na postawę zespołu oraz formę poszczególnych zawodników. Swoją pracę z drużyną rozpocznie on już od wtorkowego treningu na boisku przy ulicy Sztabowej. Po rundzie jesiennej Sparta II Wrocław z dorobkiem czternastu punktów znajduje się na dwunastym miejscu w tabeli Grupy V wrocławskiej "B" klasy. Na wiosnę drużyna będzie miała do rozegrania czternaście spotkań ligowych. Celem drugiego zespołu, który dysponuje szeroką kadrą zawodniczą, będzie poprawa pozycji w lidze, jak i dorobku punktowego w porównaniu z rundą jesienną.

Mateuszowi życzymy powodzenia w swojej pierwszej trenerskiej pracy z seniorską drużyną!

Dotychczasowi trenerzy Sparty II Wrocław w historii zespołu:

  • Maciej Szczepanik (lipiec 2013 - czerwiec 2014)
  • Hubert Ceglarek (lipiec 2014 - wrzesień 2014)
  • Grzegorz Hotała (październik 2014)
  • Damian Musiałek (listopad 2014 - listopad 2016)
  • Andrzej Gomołysek (grudzień 2016 - grudzień 2017)
  • Łukasz Kropski (styczeń 2018 - grudzień 2018)
  • Przemysław Odrzywolski (styczeń 2019 - marzec 2019)
  • Mateusz Pilch (marzec 2019 - ???)

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2019/20 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występuje pięć naszych zespołów, a liczba zawodników uczestniczących w obecnym przekroczyła 100 osób!

Czytaj więcej

Sparta Wrocław Juniors

W czerwcu 2017 roku, po awansie do "A" klasy, zdecydowaliśmy się na utworzenie grupy młodzieżowej. W najbliższych dwóch latach nasza grupa funkcjonować będzie w kategorii wiekowej 2010, 2011 i 2012.

Drużyna pod wodzą doświadczonego i wykwalifikowanego trenera Łukasza Zająca od sezonu 2017/18 roku bierze udział w turniejach strefowych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Wszystko to odbywa się przy współudziale rodziców dzieci. Grupa najmłodszych zawodników regularnie trenuje na obiektach Szkoły Podstawowej nr 113 na wrocławskim osiedlu Nowy Dwór. W cieplejszych miesiącach treningi odbywają się na świeżym powietrzu - na Orliku, w zimie natomiast - na sali gimnastycznej.

W szkółce piłkarskiej naszego klubu kształtować będziemy nie tylko umiejętności piłkarskie młodych adeptów futbolu, ale także ich charaktery. Nabór do drużyny młodzieżowej jest cały czas otwarty!

Czytaj więcej

Sukcesy

2
1. miejsce "B" klasa
1
1. miejsce "C" klasa
1
2. miejsce "B" klasa
2
3. miejsce "B" klasa
2
1/16 Okręgowy PP
3
Finały MP Playarena
1
3. miejsce Finały OMW

Sponsorzy

Partnerzy