Main Menu

Ostatni mecz "B" klasy VII

INDATA Software Sparta Wrocław
7 : 2
Błękitni Pustków Wilczkowski

Ostatni mecz "B" klasy VIII

LKS Sadków
2 : 4
Sparta II Wrocław

Tabela ligowa "B" klasy VII

P Klub M Br Pkt
1. INDATA Software Sparta Wrocław 13 56 - 15 36
2. GAP Ślęza Borów 13 59 - 15 36
3. Błękitni Pustków Wilczkowski 13 52 - 27 25
4. LZS Stary Śleszów 13 36 - 20 25
5. WKS II Wierzbice 13 55 - 14 23
6. Starter Orzeł Biały Kościół 13 32 - 22 21
Link do pełnej tabeli

Tabela ligowa "B" klasy VIII

P Klub M Br Pkt
4. KS Piotrowice 12 33 - 9 26
5. Sporting Wrocław 12 30 - 19 24
6. Sparta II Wrocław 12 27 - 22 20
7. KP Wichrów 12 27 - 49 13
8. LKS Sadków 12 24 - 34 13
9. PKS Augustyn Wrocław 12 22 - 32 13
Link do pełnej tabeli
W zimowym okienku transferowym pierwszy zespół Sparty wzmocniło dziewięciu zawodników, natomiast drużynę opuściło czterech graczy.

Przed pierwszym zespołem Sparty Wrocław, prowadzonym przez trenera Andrzeja Gomołyska, ciężka runda wiosenna, podczas której zespół musi wygrzebać się z ostatniego miejsca w tabeli i obronić "A" klasę dla naszego klubu. Strata do bezpiecznego miejsca w tabeli wynosi cztery punkty, tak więc jest to dystans jak najbardziej do odrobienia, a pomóc w tym mają liczne wzmocnienia, które poczynione zostały w trakcie zimowego okienka transferowego.

W pierwszej kolejności priorytetem dla klubu było wzmocnienie obsady pozycji bramkarza. Dlatego też w przerwie zimowej do Sparty dołączyło aż trzech golkiperów. Największe doświadczenie z nich, mimo zaledwie 21 lat na karku, ma Dawid Pędziałek. Rundę jesienną oraz poprzedni sezon spędził on w klubie LKS Żarki, występującym w Klasie Okręgowej w województwie małopolskim. Wcześniej był on zawodnikiem takich klubów jak Soła Oświęcim oraz MKS Trzebinia Siersza. Jest on także trenerem w Akademii Bramkarskiej Total Goalkeeping oraz w szkółce piłkarskiej Olympicu Wrocław. W naszym klubie, oprócz roli zawodnika będzie on pełnić funkcję trenera bramkarzy. Kilka treningów bramkarskich nasi golkiperzy mają już zresztą za sobą. Drugim zawodnikiem występującym na tej pozycji na boisku, który dołączył do Sparty, jest ukraiński 22-letni bramkarz Aleksander Paliy. W swoim ojczystym kraju występował on w takich klubach jak Opir Lwów, Pogoń Lwów oraz Karpaty Lwów. Aleksander zaprezentował wysoką formę w sparingach w zimowym okresie przygotowawczym oraz w spotkaniach w rozgrywkach Playareny. Trzecim bramkarskim nabytkiem jest 21-letni Paweł Sujecki, który wcześniej występował w grającym w Klasie Okręgowej - Lechu Czaplinek. Można śmiało powiedzieć, że jeszcze nigdy w historii klubu na pozycji bramkarza nie było aż tak dużej konkurencji.

Wydaje się, że mocną pozycję w drużynie od początku rundy wiosennej wywalczy sobie środkowy pomocnik Mateusz Oczkowski (na zdjęciu), który ma za sobą ponad 100 występów na boiskach w województwie śląskim. Ten 21-letni zawodnik występował w reaktywowanej MKS Odra Centrum Wodzisław Śląski, z którą awansował z "A" klasy do Klasy Okręgowej, a następnie przeniósł się do grającej na tym samym poziomie drużyny LKS Krzyżanowice koło Raciborza. W zimowych sparingach prezentował naprawdę wysoką formę i szybko zaskarbił sobie zaufanie partnerów z drużyny. O pozycję na boku pomocy rywalizować będzie 25-letni pomocnik Przemysław Brzyski, który dotychczas rywalizował na boiskach na Podkarpaciu. Do Sparty trafił on na zasadzie wypożyczenia z IV ligowego klubu KS Wiązownica, w międzyczasie reprezentował on jeszcze barwy takich klubów jak LKS Błękitni Wierzbna oraz LKS Manasterz koło Jarosławia.

Po półrocznym pobycie na wypożyczeniu w występującej w Klasie Okręgowej KS Żórawina, na powrót do Sparty zdecydował się 28-letni waleczny zawodnik Norbert Długaszek, który może zresztą występować na wielu pozycjach na boisku, także w formacji obrony. W przerwie zimowej z drugiego zespołu Sparty do pierwszej drużyny przesunięci zostali 25-letni ukraiński środkowy pomocnik Artem Hnatiuk oraz 22-letni skrzydłowy Krystian Wiliński. Ten pierwszy zawodnik zaliczył świetną rundę jesienną w "B" klasowej Sparcie II Wrocław, ale w przerwie zimowej zmagał się z kontuzją pleców, natomiast ten drugi gracz ma ogromny potencjał, jednak na razie pokazuje go głównie w rozgrywkach wrocławskiej i konińskiej Playareny. Do klubu po dłuższej przerwie powrócił także doświadczony 31-letni obrońca lub pomocnik Paweł Sikorski, który w przeszłości zaliczył już ponad trzydzieści pięć występów w Spartańskich barwach, jednak często także zmagał się z kontuzjami.

W trakcie przerwy zimowej pierwszą drużynę Sparty opuściło czterech zawodników. Pierwszym z nich jest jest 31-letni boczny obrońca Dariusz Łęgowik. Ten bardzo zasłużony dla klubu zawodnik, który w rundzie jesiennej wystąpił w ośmiu meczach Sparty, przeszedł na półroczne wypożyczenie do występującego we wrocławskiej "A" klasie zespołu Sokół II Marcinkowice. Drużynę opuścił także 20-letni środkowy pomocnik z Ukrainy - Mykhailo Nyshpora, który na jesień zaliczył siedem spotkań w "A" klasie i zanotował trzy asysty. Swoją karierę kontynuować on będzie w niższej klasie rozgrywkowej - w "B" klasowym Pagelu Komorniki, do którego przeszedł na zasadzie płatnego transferu. Spartę opuścił także doświadczony 34-letni pomocnik lub napastnik Rafał Fornal (trzy mecze w rundzie jesiennej), którego transfer do "B" klasowych Błękitni Jerzmanowo jest w trakcie załatwiania. Ostatnim ubytkiem w kadrze drużyny jest 27-letni pomocnik Grzegorz Kusa. Zawodnik ten w rundzie jesiennej nie występował w ogóle w pierwszym zespole Sparty, natomiast rundę wiosenną spędzi on na wypożyczeniu w swoim poprzednim klubie - Turze Wrocław.

PRZYBYLI DO KLUBU:
Dawid Pędziałek (LKS Żarki) - wypożyczenie
Aleksander Paliy (Karpaty Lwów) - wolny transfer
Mateusz Oczkowski (LKS Krzyżanowice k. Raciborza) - wolny transfer
Przemysław Brzyski (KS Wiązownica) - wypożyczenie
Norbert Długaszek (KS Żórawina) - powrót z wypożyczenia
Artem Hnatiuk (Sparta II Wrocław)
Krystian Wiliński (Sparta II Wrocław)
Paweł Sujecki (Lech Czaplinek) - wolny transfer
Paweł Sikorski (powrót do gry)

ODESZLI Z KLUBU:
Dariusz Łęgowik (Sokół II Marcinkowice) - wypożyczenie
Mykhailo Nyshpora (Pagel Komorniki) - transfer
Rafał Fornal (Błękitni Jerzmanowo) - w trakcie załatwiania
Grzegorz Kusa (KS Tur Wrocław) - wypożyczenie

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2018/19 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występuje pięć naszych zespołów, a liczba zawodników uczestniczących w obecnym przekroczyła 100 osób!

Czytaj więcej

Sparta Wrocław Juniors

W czerwcu 2017 roku, po awansie do "A" klasy, zdecydowaliśmy się na utworzenie grupy młodzieżowej. W najbliższych dwóch latach nasza grupa funkcjonować będzie w kategorii wiekowej 2010, 2011 i 2012.

Drużyna pod wodzą doświadczonego i wykwalifikowanego trenera Łukasza Zająca od sezonu 2017/18 roku bierze udział w turniejach strefowych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Wszystko to odbywa się przy współudziale rodziców dzieci. Grupa najmłodszych zawodników regularnie trenuje na obiektach Szkoły Podstawowej nr 113 na wrocławskim osiedlu Nowy Dwór. W cieplejszych miesiącach treningi odbywają się na świeżym powietrzu - na Orliku, w zimie natomiast - na sali gimnastycznej.

W szkółce piłkarskiej naszego klubu kształtować będziemy nie tylko umiejętności piłkarskie młodych adeptów futbolu, ale także ich charaktery. Nabór do drużyny młodzieżowej jest cały czas otwarty!

Czytaj więcej

Sukcesy

1
1. miejsce "B" klasa
1
1. miejsce "C" klasa
1
2. miejsce "B" klasa
2
3. miejsce "B" klasa
2
1/16 Okręgowy PP
3
Finały MP Playarena
1
3. miejsce Finały OMW

Sponsorzy

Partnerzy