Main Menu

Następny mecz "B" klasy VII

Następny mecz "B" klasy VIII

Ostatni mecz "B" klasy VII

INDATA Software Sparta Wrocław
7 : 2
Błękitni Pustków Wilczkowski

Ostatni mecz "B" klasy VIII

LKS Sadków
2 : 4
Sparta II Wrocław

Tabela ligowa "B" klasy VII

P Klub M Br Pkt
1. INDATA Software Sparta Wrocław 13 56 - 15 36
2. GAP Ślęza Borów 13 59 - 15 36
3. Błękitni Pustków Wilczkowski 13 52 - 27 25
4. LZS Stary Śleszów 13 36 - 20 25
5. WKS II Wierzbice 13 55 - 14 23
6. Starter Orzeł Biały Kościół 13 32 - 22 21
Link do pełnej tabeli

Tabela ligowa "B" klasy VIII

P Klub M Br Pkt
4. KS Piotrowice 12 33 - 9 26
5. Sporting Wrocław 12 30 - 19 24
6. Sparta II Wrocław 12 27 - 22 20
7. KP Wichrów 12 27 - 49 13
8. LKS Sadków 12 24 - 34 13
9. PKS Augustyn Wrocław 12 22 - 32 13
Link do pełnej tabeli
Wraz z końcem sezonu rozgrywkowego 2018/19, zakończona została współpraca pierwszego zespołu Sparty z trenerem Andrzejem Gomołyskiem. Klub rozpocznie poszukiwania nowego szkoleniowca.

Dobiega końca ponad 2,5-letnia przygoda trenera Andrzeja Gomołyska ze Spartą Wrocław. Trafił on do klubu pod koniec 2016 roku. Drugi zespół Sparty był wtedy praktycznie na samym dole dolnośląskiej piłki. Po rundzie jesiennej zajmowaliśmy przedostatnie miejsce w "C" klasie, a w swoim dorobku mieliśmy zaledwie sześć punktów. Dobrze przepracowany okres przygotowawczy oraz praca nad taktyką i ustawieniem drużyny, przyniosły zamierzony efekt w rundzie wiosennej. Co prawda wiosnę rozpoczęliśmy od porażki 1:3 ze Sportingiem Wrocław, jednak później wszystko zaczęło się zazębiać i oprócz porażki w trakcie rundy 5:7 z mistrzem ligi Dynamem Wrocław, Sparta praktycznie wszystko wygrywała, a na koniec rundy rozgromiła 16:0 Sokół Iwiny, co jest równocześnie najwyższym zwycięstwem w całej historii klubu. Dało to w ostatecznej klasyfikacji wicemistrzostwo rundy wiosennej oraz szóste miejsce na koniec sezonu. Dzięki reorganizacji rozgrywek Sparta w przerwie letniej zyskała możliwość awansu do "B" klasy, z czego skorzystaliśmy. Sparta trafiła do Grupy X i dzięki kontynuacji pracy trenera Gomołyska, zaliczyła naprawdę bardzo dobrą rundę jesienną. Cały czas trzymaliśmy się czołówki tabeli, ostatecznie na koniec jesieni zajęliśmy co prawda dopiero piąte miejsce w zestawieniu, ale do lidera Spartana Marszowice, którego zresztą ograliśmy 3:2, traciliśmy tylko dwa punkty. Sparta pokonała także wicelidera Tura Wrocław, którego zwyciężyliśmy 4:2 w meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej. W trakcie rundy mieliśmy passę sześciu meczów z rzędu bez porażki.

Sparta II Wrocław - Zieloni Wilczkowice, "C" klasa, wiosna 2017 roku

W zimie 2017 roku nastąpiły przetasowania w sztabie szkoleniowym naszego klubu. Z posadą trenera pierwszego zespołu pożegnał się trener Łukasz Zając, a na jego miejsce mianowany został szkoleniowiec "dwójki" - Andrzej Gomołysek. Przejmował on pierwszą drużynę w dosyć komfortowej sytuacji w tabeli. Sparta, dla której był to pierwszy sezon w "A" klasie w historii, miała całkiem niezłą rundę jesienną. Udało nam się uzbierać w niej trzynaście punktów i mieliśmy aż dziesięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Tym samym też rundę wiosenną można było potraktować jako budowanie składu oraz koncepcji drużyny na nowy sezon. Niestety szyki pokrzyżował nam wzrost formy piłkarzy Skry Wojnowice oraz LZS Solniki Małe, które niebezpiecznie zaczęły zbliżać się w tabeli do Sparty. Nieco przebudowana drużyna Sparty, w której w zimie doszło do sporej rotacji kadrowej, nie potrafiła wygrać meczu. Przewaga w tabeli topniała, Sparta coraz bardziej miała nóż na gardle. W końcu udało się wygrać i było to zwycięstwo na wagę złota. Na początku czerwca 2018 roku Spartanie pokonali na wyjeździe 4:1 Pogoń II Oleśnica i mogli spokojnie odetchnąć. Doszła do tego jeszcze wygrana 4:2 z Solnikami oraz walkower z wycofanym z ligi FC Academy Wrocław i Sparta ostatecznie zakończyła sezon na dziesiątym miejscu w tabeli z dorobkiem dwudziestu dwóch punktów.

MKS Sołtysowice Wrocław - Sparta II Wrocław, "B" klasa, jesień 2017 roku

Przed startem drugiego sezonu w "A" klasie wiedzieliśmy, że będzie on ciężki, jednak chyba mało kto spodziewał się, że poprzeczka zostanie zawieszona aż tak wysoko. Runda jesienna tego sezonu to jedno wielkie pasmo rozczarowań. Zaczęło się od kompromitującej porażki 1:2 w Pucharze Polski z Płomieniem Wisznia Mała. W lidze Spartanie toczyli wyrównane pojedynki z rywalami, jednak zawsze czegoś brakowało. Zdarzały się także wysokie porażki jak ta 0:10 z WKS Wierzbice w połowie jesieni. Pierwszy punkt zdobyliśmy dopiero w siódmej kolejce, za sprawą remisu 3:3 z LZS Osiek. Następnie znowu odnotowaliśmy passę czterech porażek z rzędu, w tym także tak pechową jak ta 0:1 z Polonią Bielany Wrocławskie, za sprawą gola straconego po strzale... bezpośrednio z rzutu rożnego. W końcu przyszło przełamanie. Na boisku Hotelu GEM w dramatycznych okolicznościach wygraliśmy 2:1 w spotkaniu derbowym z Turem Wrocław. Drużyna chciała pójść za ciosem i w ostatnim meczu rundy, pokonać Polonię Jaksonów. To spotkanie powinniśmy wygrać 2:0 lub 3:0, a skończyło się remisem 1:1, po golu straconym... już w doliczonym czasie gry. Przerwę zimową spędziliśmy zatem na ostatnim miejscu w tabeli, z mizernym dorobkiem zaledwie pięciu zdobytych punktów. Zadanie utrzymania się w lidze stawało się coraz trudniejsze.

INDATA Software Sparta Wrocław - Huragan Minkowice Oławskie, "A" klasa, wiosna 2018 roku

Zimowe wyniki sparingów oraz dołączenie do pierwszego zespołu kilku nowych zawodników, mogło napawać optymizmem. Niestety sytuacja z rundy jesiennej powtórzyła się. Sparta nie była w stanie punktować, zawsze czegoś brakowało. Potrafiliśmy rozgrywać dobre mecze, jak chociażby te w starciach z Sokołem Smolec 0:1 czy Polonią Wrocław 2:3, jednak mimo tego, to przeciwnik po meczu mógł cieszyć się ze zdobyczy punktowej. Widmo spadku coraz bardziej zaglądało Sparcie w oczy, jednak ciągle wierzyliśmy w szczęśliwy dla nas finał wydarzeń. Iskierkę nadziei na utrzymanie dała Sparcie wygrana 3:0 z Nefrytem Jordanów Śląski. Było to także pierwsze zwycięstwo na własnym boisku od ponad roku. W kolejnym spotkaniu Sparta po horrorze z happy-endem zwyciężyła 4:3 z Ambrozją Bogdaszowice. Niestety w następnej serii spotkań przegraliśmy 2:4 z Polonią Bielany Wrocławskie. W kolejnym meczu otrzymaliśmy walkower za spotkanie z wycofanym z ligi Turem Wrocław i gdy wydawało się, że "o być albo nie być" Sparty w "A" klasie zadecyduje mecz ostatniej kolejki z Polonią Jaksonów, to DZPN przyznał tej drużynie walkowera za przegrany mecz z Orłem Sadowice. Wtedy wszystko było już jasne, Sparta spadała z ligi, a ostatni mecz, już tylko o honor, wygraliśmy w Jaksonowie 3:1. Mimo że Spartanie wygrali w czterech z pięciu ostatnich meczów w sezonie, niestety nie przełożyło się to na utrzymanie w lidze. Pierwszy zespół Sparty kolejny sezon spędzi na poziomie "B" klasy.

Zagłębie Wałbrzych - INDATA Software Sparta Wrocław, mecz sparingowy, zima 2019 roku

Przez cały okres swojej pracy w klubie, trener Andrzej Gomołysek wykazywał się praktycznie 100% obecnością na treningach. Wszystkie jego nieobecności na treningach można byłoby policzyć na palcach jednej ręki. Wykazywał się on także dużym zaangażowaniem w życie klubu, a także w zarządzanie kierowanym przez siebie zespołem. Jego pomoc była także nieoceniana na przełomie 2017 i 2018 roku, gdy Sparta Wrocław, za brak występów naszej drużyny młodzieżowej na turniejach strefowych DZPN, została przez związek wyrzucona z ligi. Na szczęście historia miała happy end i udało się przywrócić nasz ukochany klub do rozgrywek. Mimo, że praca trenera Andrzeja Gomołyska ze Spartą zakończyła się spadkiem z "A" klasy, z pewnością przez większość zawodników, którzy mieli okazję współpracować z trenerem, jak i całą społeczność klubu, zostanie on zapamiętany jako osoba, która dołożyła swoją cegiełkę do rozwoju klubu. Wielu zawodników zapamięta rady udzielane im przez trenera, jego wpływ na ich ustawianie się na boisku, zrozumienie taktyki oraz szanse, jakie dostawali na zaprezentowanie swoich umiejętności na boisku. Dziękujemy Trenerze za zapisanie dużej karty w historii naszego klubu!!!

Dziękujemy trenerowi Andrzejowi Gomołyskowi za jego pracę, wkład oraz czas poświęcony na budowę i rozwój zarówno pierwszego, jak i drugiego zespołu Sparty oraz całego klubu. Życzymy mu powodzenia w trakcie jego dalszej pracy trenerskiej!

Bilans pracy trenera Andrzeja Gomołyska ze Spartą Wrocław:

Wiosna 2017, Sparta II Wrocław, "C" klasa:
 • 8 meczów
 • 16 zdobytych punktów
 • 2,0 średnia punktów na mecz
 • 5 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki
 • 44-16 bilans bramkowy

Jesień 2017, Sparta II Wrocław, "B" klasa:
 • 11 meczów
 • 23 zdobytych punktów
 • 2,1 średniej punktów na mecz
 • 7 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki
 • 25-14 bilans bramkowy

Wiosna 2018, INDATA Software Sparta Wrocław, "A" klasa:
 • 12 meczów
 • 9 zdobytych punktów
 • 0,75 średniej punktów na mecz
 • 3 zwycięstwa, 0 remisów, 9 porażek
 • 21-48 bilans bramkowy

Sezon 2018/19, INDATA Software Sparta Wrocław, "A" klasa:
 • 24 mecze
 • 17 zdobytych punktów
 • 0,7 średniej punktów na mecz
 • 5 zwycięstw, 2 remisy, 17 porażek
 • 34-78 bilans bramkowy

Dotychczasowi trenerzy pierwszego zespołu Sparty Wrocław w historii:

 • Łukasz Zając (sierpień 2009 - czerwiec 2010)
 • Robert Ziomek (lipiec 2010 - luty 2011)
 • Dawid Zagajewski (marzec 2011 - kwiecień 2011)
 • Hubert Ceglarek (maj 2011 - czerwiec 2011)
 • Piotr Duda (lipiec 2011 - grudzień 2011)
 • Adam Piotrowski (styczeń 2012 - wrzesień 2013)
 • Łukasz Zając (październik 2013 - listopad 2017)
 • Andrzej Gomołysek (grudzień 2017 - czerwiec 2019)

W najbliższych dniach oficjalnie rozpoczną się poszukiwania nowego trenera dla pierwszego zespołu INDATA Software Sparty Wrocław na sezon rozgrywkowy 2019/20.

O klubie

Klub Sportowy INDATA Software Sparta Wrocław to prężnie rozwijający się wrocławski klub piłkarski, starający się stworzyć swoim zawodnikom namiastkę profesjonalnej piłki. Chcemy sprawić, aby zawodnicy żyli klubem nie tylko na boisku podczas meczów i treningów, ale także poza nim.

W Zarządzie Klubu oraz w sztabie szkoleniowym znajdują się młode i ambitne osoby, chcące piąć się w hierarchii dolnośląskiej piłki. Staramy się aktywnie uczestniczyć w social mediach i pokazywać klub z jak najlepszej strony.

Sparta Wrocław to zatem nie tylko nazwa, ale przede wszystkim duże grono osób żyjących losami drużyny przez 24 godziny na dobę. W sezonie 2018/19 we wszystkiego typu piłkarskich rozgrywkach, aktywnie występuje pięć naszych zespołów, a liczba zawodników uczestniczących w obecnym przekroczyła 100 osób!

Czytaj więcej

Sparta Wrocław Juniors

W czerwcu 2017 roku, po awansie do "A" klasy, zdecydowaliśmy się na utworzenie grupy młodzieżowej. W najbliższych dwóch latach nasza grupa funkcjonować będzie w kategorii wiekowej 2010, 2011 i 2012.

Drużyna pod wodzą doświadczonego i wykwalifikowanego trenera Łukasza Zająca od sezonu 2017/18 roku bierze udział w turniejach strefowych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Wszystko to odbywa się przy współudziale rodziców dzieci. Grupa najmłodszych zawodników regularnie trenuje na obiektach Szkoły Podstawowej nr 113 na wrocławskim osiedlu Nowy Dwór. W cieplejszych miesiącach treningi odbywają się na świeżym powietrzu - na Orliku, w zimie natomiast - na sali gimnastycznej.

W szkółce piłkarskiej naszego klubu kształtować będziemy nie tylko umiejętności piłkarskie młodych adeptów futbolu, ale także ich charaktery. Nabór do drużyny młodzieżowej jest cały czas otwarty!

Czytaj więcej

Sukcesy

1
1. miejsce "B" klasa
1
1. miejsce "C" klasa
1
2. miejsce "B" klasa
2
3. miejsce "B" klasa
2
1/16 Okręgowy PP
3
Finały MP Playarena
1
3. miejsce Finały OMW

Sponsorzy

Partnerzy